Prečo zanikla minifutbalová liga a prečo tak vyzerá hádzanárske ihrisko?

Marec 2010 / Prečítané 1898 krát
   Vopred chcem upozorniť, že nemám nič spoločné s článkom priateľov pezinskej hádzanej, ktorý bol uverejnený v minulom čísle Pezinčana.
  Som bývalý hráč a, zanietenec mestskej minifutbalovej ligy (MMFL). Chcel by som reagovať na odpoveď pána Šimoviča. Neviem, či si pamätá ešte na mail v roku 2004, ktorý sa mu dostal do rúk z Mestského zastupiteľstva v Pezinku. Bola v ňom prosba smerujúca na primátora mesta o pomoc pri zachovaní MMFL. Mail bol zaslaný z dôvodu, že po Vinobraní 2004, keď bola na ihrisku rozložená zábavná technika (kolotoče), sa zničila jedna hádzanárska bránka a na niektorých miestach sa prevalil asfalt na hracej ploche. Pýtali sme sa hádzanárov, kedy to opravia, a dostali sme odpoveď: „Veď tam hrávate vy, tak si to opravte!“. Pritom tam chodili trénovať aj pezinskí hádzanári. Neviem, či tam ešte dnes dokážu trénovať.
   Keby bola MMFL dostala aspoň časť peňazí za prenájom plochy na kolotoče, bola by sa oprava urobila. My sme platili za prenájom (okolo 1000 Sk mesačne, ale keď sa k tomu pripočítali aktivity a financie vynaložené na údržbu, bola to suma adekvátna) a udržiavali sme aj jestvujúci stav zariadení (výmena poškodených bránok, pletiva za nimi, premaľovanie oplotenia, prístreškov striedačiek, upratovanie lístia na jeseň). Pritom sme všetko financovali zo zápisného, čo sme sa poskladali. K tomu sme mali ešte výdavky na lopty, občerstvenie a na rozhodcu. Všetky ostatné aktivity zo strany hráčov, v záujme zachovania MMFL, boli zdarma.
   Teraz chcem vysvetliť, prečo MMFL vlastne v Pezinku skončila. Vie to len pár ľudí. Po tom, čo bol pánovi Šimovičovi postúpený mail adresovaný na mestské zastupiteľstvo (písal som ho ja a bol som na ňom aj podpísaný), zavolal si zástupcov MMFL a pýtal sa na odosielateľa mailu. Keďže som v tej dobe pracoval v zahraničí, nemali na mňa žiadny telefonický kontakt. Pán Šimovič „navrhol“ riešenie – zvýšiť nájom pre MMFL o 100 percent. Vtedajší hráči MMFL boli väčšinou študenti, takže z finančných dôvodov to vzdali.
   Tak sa chcem pána Šimoviča opýtať, prečo za fungovania MMFL hádzanárske ihrisko bolo aspoň na nejakej úrovni, samozrejme podľa vtedajších podmienok, a tešilo sa slušnej diváckej priazni. Môžu to potvrdiť zábery z archívu mestskej televízie.
   Nečudujem sa KÚ životného prostredia, že s hádzanármi vedú súdny spor. A nechceme, aby nám v meste vyrástla ďalšia predchodkyňa nákupného strediska Plus. Čo už aj tak máme. Hádzanári alebo mesto by s tým mali niečo urobiť.
   Najlepšie by bolo, keby hádzanári vrátili ihrisko mestu za podmienok, za akých ho dostali, a mesto by ho v záujme obnovy dalo do prenájmu alebo predalo inému subjektu. Neviem, či sa týmto článkom niečo v Pezinku s ihriskom zmení k lepšiemu, ale chcel som napísať pravdu o MMFL a hádzanárskom vedení.
 
Michal Hasa
 

Ohodnoťte článok: