Pezinok – najlepšie mesto pre biznis na Slovensku

Marec 2010 / Prečítané 2600 krát
Primátor Oliver Solga preberá ocenenie z rúk ministra hospodárstva SR Ľubomíra Jahnátka.   Cenu denníka Hospodárske noviny v súťaži o najlepšie mesto pre biznis v Bratislavskom kraji za rok 2009 získal Pezinok. Toľko stručná informácia v slovenských médiách a dvojstrana venovaná nášmu mestu 9. marca v spomínanom denníku. Správa, ktorá iste Pezinčanov poteší aj preto, že nezávislá agentúra  skúmala desiatky ukazovateľov. Od daní a poplatkov až po úroveň podnikania, infraštruktúry a vzdelávania. 

Primátor Oliver Solga preberá ocenenie z rúk ministra hospodárstva SR Ľubomíra Jahnátka.

   Cenu primátorovi mesta Oliverovi Solgovi 2. marca odovzdali zástupca šéfredaktora Hospodárskych novín Lukáš Pardubský a riaditeľ sekcie Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania Peter Pacek.
   Vo štvrtok 18. marca sme sa v bratislavskom hoteli Crowne Plaza dozvedeli ešte radostnejšiu správu, že Pezinok bol vyhodnotený aj ako absolútny víťaz a získal titul Najlepšie mesto pre biznis na Slovensku. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže sa uskutočnilo za účasti vyhlasovateľov, mnohých primátorov a ekonomických odborníkov.
   Ocenenie primátorovi Oliverovi Solgovi odovzdal minister hospodárstva SR Ľubomír Jahnátek. Pezinok získal aj ďalšie ocenenie, ktorým bola Cena Dexie banky Slovensko a. s. udelená na základe celoslovenských výsledkov v projekte Mesto pre biznis. Pezinok ju získal ako mesto, v ktorom sa najlepšie podniká. Hospodárske noviny o tomto ocenení priniesli na druhý deň opäť reportáž na titulnej i nasledujúcej dvojstrane.
   Ocenenie Najlepšie mesto pre biznis na Slovensku je najvýznamnejším ocenením v novodobej histórii nášho mesta.
 
                                                           (ra)
Primátor Pezinka informoval na výročnej konferencii denníka Hospodárske noviny o podmienkach a možnostiach podnikania v Pezinku. Zľava Milan Jankura, generálny riaditeľ Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania. Foto TV Pezinok

Ohodnoťte článok: