Pezinskí vinári otvorili pivnice pre stovky ochutnávačov

Február 2010 / Prečítané 1552 krát
Pavol Boriš nalieval svoje vína v Malokarpatskom múzeu  Občianske združenie Museum vinorum v spolupráci s Malokarpatským múzeom, Mestom Pezinok a Združením pezinských vinohradníkov a vinárov odštartovali v minulom roku vinárske podujatie Pezinské vínne pivnice. Podujatie sa vydarilo, preto sa nadšení organizátori bez váhania rozhodli, že usporiadajú i ďalší ročník. Jeho termín určili na sobotu 13. februára 2010.

Pavol Boriš nalieval svoje vína v Malokarpatskom múzeu

   Záujem o toto podujatie bol veľký, svoje pivnice otvorilo 26 vinárov, o troch viac ako v premiérovom roku. Vína z vlastnej produkcie ponúkalo 35 vinárov z Pezinka, ale aj okolitých obcí. Návštevníci mohli ochutnať alebo zakúpiť si tie najlepšie vína z najznámejšej malokarpatskej vinárskej oblasti. Vinári ponúkali nové vína z ročníka 2009, ale nechýbali ani staršie ročníky. Každý sa prezentoval tými najlepšími produktami, preto ochutnávači mohli byť spokojní. Spokojná bola aj pätica Bratislavčanov, ktorých sme sa opýtali, ako im vínka našich vinárov chutia.
„Sú ozaj výborné, ochutnali sme ich už vyše dve desiatky. Nie sme nováčikmi na podobnej akcii, v ostatných rokoch pravidelne chodíme aj na Deň otvorených pivníc. Sme radi, že sa takéto podujatia robia, majú neopakovateľnú atmosféru, vždy sa na ne veľmi tešíme. Tentoraz mali s nami prísť aj dvaja dobrí kamaráti z Brna, kvôli počasiu to odriekli, môžu banovať,“ povedal nám tridsiatnik Zdeno v jednej z navštívených pivníc.
   Aj druhý ročník Pezinských vínnych pivníc bol teda úspešný. Spokojní boli nielen návštevníci, pre ktorých sa podujatie robí, ale aj samotní vinári a organizátori. Všetci sa už teraz tešia na budúci tretí ročník. 

(mo)
 

Ohodnoťte článok: