Family Cup z Pezinskej Baby si odniesli Repkovci

Február 2010 / Prečítané 1405 krát
   Kto si v sobotu 13. februára zapol ráno rádio, zrejme sa radšej otočil v posteli na druhý bok a dospal noc strávenú pri pozeraní slávnostného otvorenia zimných olympijských hier. Hlásili silný vietor, záveje, snehové jazyky a meteorológovia odporúčali radšej zostať doma.
   Športové rodiny opäť ukázali, že nepriaznivé počasie ich nevie odradiť. Dôkazom toho je fakt, že v lyžiarskom stredisku na pezinskej Babe, kde boli v sobotu výborné snehové podmienky, sa na štarte regionálneho kola Family Cup zišlo 94 pretekárov, čo predstavovalo 29 rodinných družstiev. Jubilejný 5. ročník tohto najväčšieho rodinného športového podujatia na Slovensku nemohol mať ani lepší začiatok. Riaditeľ pretekov Pavol Skovajsa so šéfom lyžiarskeho strediska Jánom Reisenauerom pripravili skvelé preteky i lákavé ceny do tomboly, v ktorej vyhrali všetky zúčastnené rodiny. Už tradične bolo medzi pretekármi najviac deťúreniec zababúšených do pestrofarebných šálov a v prilbách, ktoré im zdobila aj nálepka loga Family Cup so známou žltou strieškou symbolizujúcu rodinu.
Víťazné rodiny na Family Cup 2010 na pezinskej Babe

Víťazné rodiny na Family Cup 2010 na pezinskej Babe


   Začínali už tradične najmenší – deti do 5 rokov. Bolo ich spolu deväť. Niektorým rodičia na trati pomáhali, iným sa trochu plietli modré a červené bránky a občas aj skončili na zemi. Ale boli aj takí, ktorí trať zvládali bez najmenšieho zaváhania. Potom sa už pokračovalo pretekaním po jednotlivých kategóriách. Najmladšia účastníčka Lenka Kozolková mala tri a pol roka a najstarší Jozef Andel 54 rokov. Obaja dostali od organizátorov pekné ceny. Najrýchlejšie prešiel trať (17,91 s) Dušan Herinek. Víťazstvo a Family Cup z regionálneho kola si napokon odniesla rodina Repkovcov zo Zálesia v zložení: otec Pavel a dcéry Michaela a Ivana. Druhé miesto získala rodina Mrázovcov zo Senca, ktorú tvoril otec Dušan a deti Diana a Lukáš. Tretiu priečku obsadila rodina Nogovcov z Bratislavy v zložení otec Marek a deti Matúš a Ema
   Jubilejný 5. ročník Family Cup pokračoval finálovými pretekmi 20. februára vo Valčianskej doline pri Martine. V jarnej časti budú na rade rodinné tenisové štvorhry 23. mája v Rajeckých Tepliciach. Preteky v plávaní budú 26.júna v Tatralandii pri Liptovskom Mikuláši a preteky na kolieskových korčuliach 27. júna v Holiday Village taktiež v Tatralandii. Záverečným podujatím, na ktorom bude vyhlásená aj Športová rodina SR 2010, budú preteky na horských bicykloch vo Vrátnej doline. Prihlášky, pravidlá a iné podrobnosti nájdete na www.familycup.sk .