Eko-mapa Bratislavského kraja

Február 2010 / Prečítané 1351 krát
  Koncom minulého mesiaca sa začala rodiť eko-mapa Bratislavského kraja. Verejnosti bude predstavená na Deň Zeme 22. apríla. Pripravuje ju Ekoporadňa Živica v spolupráci s IKEA Bratislava a Bratislavskými novinami. Ďalšími partnermi projektu sú Mapa Slovakia a spoločnosť Envipak. Eko-mapa bude určená pre všetkých obyvateľov a návštevníkov, ktorí sa chcú prakticky a vizuálne oboznámiť s rôznymi službami, možnosťami, ale aj krásami nášho kraja.
   Návštevníci stránky www.eko-mapa.sk si budú môcť na interaktívnej mape vyhľadať, kde sa v ich okolí nachádzajú organizácie, predajne a služby, ktoré sa zaoberajú životným prostredím a jeho ochranou. Nájdete tu tiež cyklotrasy, chránené územia, náučné chodníky, chránené stromy a mnoho iného.
   Spolutvorcom eko-mapy sa môže stať každý. Každú pomoc, nápady a podnety veľmi radi privítame. Všetky tipy a námety možno posielať do konca marca cez formulár umiestnený na stránke www.ekoporadna.sk . Vhodné nápady budú zapracované do eko-mapy. Zároveň budú všetci, ktorí pošlú vhodný tip, zaradení do žrebovania o hodnotné ceny. Výhercovia získajú poukážky na nákup tovaru v obchodnom dome IKEA Bratislava a vecné ceny z Nekonečného zoznamu spoločnosti IKEA.
   Slávnostná prezentácia eko-mapy, spolu s odovzdávaním cien výhercom prebehne v OD IKEA Bratislava 22. apríla 2010.
 
(zl,mk)
 

Ohodnoťte článok: