Basketbalisti navštívili Hestiu

Február 2010 / Prečítané 1526 krát
  Aj napriek tomu, že pezinskí basketbalisti AB Cosmetics majú v najvyššej súťaži náročný športový program, našli si čas v polovici januára na návštevu domova sociálnych a opatrovateľských služieb Hestia v Pezinku. Medzi klientov domova sa chystali ešte pred Vianocami, ale nakoniec z dôvodu nahusteného programu z toho zišlo. O nič menšiu radosť chlapci a dievčatá s mentálnym postihnutím nemali ani z odloženej návštevy.
   Prišli medzi nich viacerí hráči extraligového družstva, tréner František Rón a funkcionári klubu. Potešili ich nielen svojou prítomnosťou, ale priniesli im aj drobné darčeky – sladkosti, azda najväčšiu radosť im však urobili basketbalové lopty, tričká a šály. Na dvore v domove majú basketbalový kôš, ale zatiaľ im chýbali lopty, teraz ho už budú môcť využívať. Ako povedal generálny manažér klubu Justín Sedlák, dohodli sa tiež, že niekedy obyvatelia Hestie zavítajú aj na majstrovský zápas.
   Bolo to veľmi užitočné stretnutie. Basketbalisti mohli obdarovať a bližšie spoznať ľudí s mentálnym postihnutím a obyvatelia domova s neskrývanou radosťou a úprimnosťou sa tešili z darčekov a prítomnosti športovcov, ktorých pre ich hráčske umenie obdivujú.
 
 (mo)

Ohodnoťte článok: