Pezinský mariášový turnaj

Február 2010 / Prečítané 1707 krát
  Je to už 5 rokov, čo sme sa rozhodli v Pezinku usporiadať mariášový turnaj. Jeho „nultý ročník“ sa konal v apríli 2005 v Spoločenskej sále pezinského kulturáku a dá sa s humornou nadsádzkou povedať, že 45 „skalných“ účastníkov sa v priestornej sále doslova stratilo. Od tej chvíle prešiel istý čas a podujatie, ktoré dnes zastrešuje Mariášový klub Pezinok, sa rozrástlo na úroveň jedného z najobsadzovanejších turnajov na Slovensku a so svojimi 162 účastníkmi z roku 2008 drží neoficiálny rekord v počte hráčov na regionálnom turnaji. Prechod na euro vo vlaňajšom roku znamenal síce mierny ústup s pozícií, ale účasť 150 mariášistov potvrdila obľúbenosť pezinského podujatia medzi širokou mariášovou verejnosťou.
   Piaty ročník turnaja oficiálne nazvaného „Otvorené majstrovstvá okresu Pezinok vo volenom mariáši“ je na programe 20. marca v Spoločenskej sále Domu kultúry na Holubyho ulici v Pezinku. Hrať sa bude hra „pod sto, nad sto", 5 – centový, červeň drahší. Turnaj je vypísaný na 5 kôl po 50 minút.
   Pozývame všetkých hráčov a priaznivcov tejto kráľovskej kartovej hry do domu kultúry. Zápis
do turnaja prebehne v čase od 7.45 – 9.15 priamo v spoločenskej sále.
   Zápisné do turnaja je 12 €. V cene zápisného sú raňajky, desiata, obed, a olovrant. A keďže sme mesto vinárov a vinohradníkov, nejaké to „deco" sa tiež nájde.
   Najúspešnejších hráčov v turnaji čaká množstvo cien. Prví traja budú ohodnotení finančne, pre ďalších asi 60 hráčov budú pripravené vecné ceny – balíčky s produktami našich sponzorov, renomovaných vinárskych firiem z Pezinka a okolia.
   Mariášový Klub Pezinok vznikol už v roku 2004, na sklonku roku 2007 sa stal občianskym združením a bol zaregistrovaný u Slovenského zväzu mariášových klubov. Od začiatku roku 2008 reprezentuje naše mesto v celoslovenskej mariášovej lige. V klube je registrovaných 16 hráčov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú turnajov v okolí, podujatí Záhoráckej mariášovej ligy a vlastných kontrolných turnajov, poriadaných v Klube dôchodcov na Cajlanskej ulici.
   Mariášový klub touto cestou ďakuje sponzorom za doterajšiu spoluprácu, praje im v ďalšej práci veľa úspechov a teší sa na budúce, spoločnými silami zorganizované podujatia. Zároveň ďakujeme aj vedeniu a personálu Kultúrneho centra v Pezinku, ich ústretovosti a ochote, s ktorou nám pomáhajú robiť náš turnaj. Vďaka patrí aj Jankovi Halgašovi, Jankovi Semancovi, Petre Orosziovej a mnohým ďalším. Ing. Michal Pitoňák
 
Ing. Jaroslav Chrapko
 

Ohodnoťte článok: