Knihy rozžiarili očká dvoch stoviek detí

Február 2010 / Prečítané 1342 krát
  Vďaka pomoci a dobrým srdciam obyvateľov nášho regiónu darovala REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia v rámci projektu Otvor srdce, daruj knihu 206 deťom z Pezinka, Trnavy, Šenkvíc, Modry, Svätého Jura a Vinosadov vysnívané knižky, ktoré by inak nedostali.
   Knižky dostalo zatiaľ najviac detí zo sociálne slabších pomerov za celé obdobie fungovania tohto projektu. Vďaka spolupráci nadácie Revia, knihkupectiev Artforum, BeneLibri a Modul v Pezinku a v Trnave a mediálnej podpore rádia Expres ľudia darovali deťom knižky v hodnote 1560,26 €.
   Projekt prebiehal v novembri a decembri v spomínaných knihkupectvách v Pezinku a Trnave. Obyvatelia zakupovali v predvianočnom období knižky označené logom Otvor srdce, daruj knihu, menom a vekom dieťaťa, ktoré v predajniach nechali a nadácia Revia v priebehu decembra a januára zabezpečila ich distribúciu k vopred vytipovaným majiteľom, žijúcim v zlých sociálnych podmienkach. Medzi zakúpenými knihami boli slovníky, rozprávky, náučná literatúra, riekanky, poviedky, romány a iné.
   Počas trvania projektu darovali obyvatelia regiónu deťom už 573 kníh v celkovej hodnote 4132,52 €.
   Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a pomohli splniť detské želania.
 
(vv)

Ohodnoťte článok: