Pezinský hetrik v Slovenskom pohári

Február 2010 / Prečítané 1323 krát
Víťaz Slovenského pohára v basketbale AB Cosmetics  V tieni kanadskej zimnej olympiády sa uskutočnil záverečný turnaj Slovenského pohára v basketbale mužov. Jeho organizátorom bol AB Cosmetics Pezinok, využil právo usporiadať finále našej najvyššej pohárovej súťaže ako jej vlaňajší víťaz.
Najväčšími favoritmi boli domáci basketbalisti, ktorí v tomto ročníku suverénne vedú extraligu, keď neprehrali 19 zápasov v rade. Úlohu favorita aj potvrdili, vo štvrťfinale a semifinále porazili Svit a Spišskú Novú Ves a vo finálovom dueli vyhrali s úradujúcim majstrom BK SPU Nitra o 23 bodov. Zverenci nášho kormidelníka Františka Róna boli aj v poslednom vystúpení lepší vo všetkých herných činnostiach a povzbudzovaní skvelým obecenstvom na palubovke dominovali počas celého zápasu.
Skvele zahrali najmä naši rozohrávači Miloševič (31 bodov) a Jackson (20 ). Basketbalisti Pezinka tak získali Slovenský pohár už tretí raz po sebe. Víťaznú trofej im po zápase odovzdali Rudolf Petrovský a Nataša Hrisenková.
Vo štvrťfinále Nitra vyhrala s Interom 86:56, Pezinok so Svitom 91:61, Handlová s Banskou Bystricou 77:61 a Spišská Nová Ves s Prievidzou 75:72.
Semifinále: Pezinok – Spišská Nová Ves 86:75, Jackson 17, Mičuda 12, Miloševič a Nicholson po 11 – Baťka 17, Ulman 14, Mróz 11. Nitra – Handlová 75:71 po dramatickom súboji, keď Handlová prišla Pezinký rozohrávač David Jackson pri streľbeo víťazstvo v samom závere zápasu.
Finále: Pezinok – Nitra 95:72 (26:14, 26:24, 20:8, 23:26), najviac bodov: Miloševič 31, Jackson 23, Nicholson 16 - Votroubek 15, Hill, Tomek, Novák a Crawford po 10. 


Povedali tréneri po finále:

FRANTIŠEK RÓN (AB Cosmetics Pezinok): „Som nesmierne rád, že sme finálový zápas zvládli. Poznám kvalitu Nitry a vedel som, že nám jej hráči nič nedarujú. Predviedli sme koncentrovaný kolektívny výkon, vďaka ktorému sme triumfovali a udržali sme pohár v Pezinku. Tento turnaj ukázal, že moji zverenci sú dobre zohratí. Na druhej strane však stále máme čo zlepšovať. Sezóna sa ešte nekončí, chceme pokračovať v kvalitných výsledkoch a zabojovať o majstrovský titul v extralige.“

ĽUBOMÍR URBAN (BK SPU Nitra): „Pezinok v momentálnej forme je nielen pre nás, ale i pre ostatné družstvá nedostihnuteľný. Výhodu domácej palubovky využil na to, aby rozvinul svoj orchester veľmi dobre dirigovaný Jacksonom a Miloševičom. Práve na výkonoch individualít sme videli rozdiel, keď títo dvaja hráči vytvorili dostatok príležitostí pre seba i spoluhráčov.“ 

                                                                                                                                         (mo)Ohodnoťte článok: