Naši šachisti bojujú o postup do prvej ligy

Január 2010 / Prečítané 1126 krát
  Pezinskí šachisti bojujú o prvú ligu. V sobotu 9. januára nastúpili proti modranskému béčku, nad ktorým zvíťazili 6:2. O deň neskôr ich čakal doteraz neporazený súper Dunajská Streda B. Naše družstvo nastúpilo v najsilnejšom zložení a zvíťazilo 5,5:2,5. Stretnutia za Pezinok vyhrali:Niki Varholáková, Ján Hartl, Ivan Jánoš, Milan Beleš, remizovali: Róbert Tibenský, Emil Klemanič, Silvio Michal. Hlavným rozhodcom bol Jozef Pták Pezinčanov čakajú ešte štyria súperi. Jedným z nich je Osuské, ktoré taktiež bojuje o prvé miesto. Ich však čaká ešte silná Dunajská Streda.
   Ostatné pezinské družstvá si vedú tiež celkom dobre. Béčko v 3. lige sa nachádza v strede tabuľky ,  céčko v piatej lige bojuje o prvenstvo a E a D družstvá sú tiež v bezpečných vodách v strede tabuľky. Veľkým prínosom sa stávajú mladí šachisti Marek Féder, Peter Mĺkvik a Ján Mrkvík, ktorí po spoločných tréningoch s Róbertom Tibenským začínajú vyhrávať už aj s lepšími súpermi.
   Pezinských šachistov stále trápi nedostatok financií, najmä na výchovu mladých talentov, ktorí potrebujú kvalitného trénera. Aj prvé družstvo po postupe do 1. ligy bude mať vyššie náklady na cestovné, diéty, trénera a aspoň na dva kvalitné turnaje. Mladý predseda klubu Tibor Pobuda spolu s ostatnými členmi výboru sa snažia o to, aby rodisko svetovo uznávaného šachistu Richarda Rétiho bolo známe nielen basketbalom, ale aj šachom.
 
Jozef Pták

Ohodnoťte článok: