Pezinské vínne pivnice sú opäť tu!

Január 2010 / Prečítané 1377 krát
   Rok uplynul ako voda a v Pezinku sa opäť všetko chystá na podujatie Pezinské vínne pivnice 2010 (PVP 2010). Organizátorov, občianske združenie Museum vinorum, milo prekvapil a veľmi potešil veľký záujem verejnosti o túto akciu v minulom roku, a tak sa rozhodli spolu s Malokarpatským múzeom, Mestom Pezinok a Združením pezinských vinohradníkov a vinárov (ZPVV) zorganizovať jej pokračovanie v podobe druhého ročníka. Ten sa uskutoční v sobotu, 13. februára, v čase od 12.00 do 21.00 h. Najlepší pezinskí vinári, členovia ZPVV a pozvaní hostia, najmä z okolitých obcí, otvoria svoje pivnice, prevádzky a hosťujúce stanovištia, aby ste mohli degustovať nové vína ročníka 2009, rovnako ako aj staršie vínne moky. Mladé vínka už budú stočené a predsa len o niečo vyškolenejšie. Získate tak počas jedného popoludnia krásny prehľad o bohatosti a jedinečnosti pezinského „terroir“. Záujemcov o kvalitné vína určite poteší, že ponuka bude ešte bohatšia ako v predchádzajúcom, už beztak nabitom roku. Bez toho, že by bolo úmyslom organizátorov zvyšovať ponuku, sa v približne 27 pivniciach a zastávkach predstaví niečo cez 34 vinárov. Počas podujatia môžete vína aj výhodne nakúpiť priamo od výrobcov.
   Vstupenka na podujatie stojí 25,- €. Jej súčasťou je originálny degustačný pohárik s logom podujatia, taška na jeho odloženie, sprievodca degustárora s mapou jednotlivých zastávok v meste a dva bonusové lístky v hodnote á 5,- € (spolu 10,- €) na kúpu ľubovoľného vína. Všetci návštevníci s platnou vstupenkou majú možnosť bezplatne ochutnať vzorky všetkých ponúkaných vín.
   Vinárov nájdete v širšom centre mesta, preprava dopravnými prostriedkami preto nie je veľmi potrebná. Ponúka sa vám tak možnosť spojiť vínnu turistiku s prehliadkou nášho vinohradníckeho mesta a ochutnávkou miestnych gastronomických špecialít. Pozvite preto priateľov, obchodných partnerov, dobrých známych či rodinných príslušníkov a prežite popoludnie pred sviatkom sv. Valentína trochu originálnejšie.
   Pretože kapacita pivníc je obmedzená, do predaja bol daný len limitovaný počet vstupeniek. Bližšie informácie o rezervácii a kúpe vstupeniek nájdete na www.pvp.sk , resp. na tel. čísle 0911 400 495. Využite preto túto možnosť a zakúpte si vstupenku čo najskôr. Do videnia v sobotu 13. februára. Tešíme sa na stretnutie!
 
Martin Hrubala
 

Ohodnoťte článok: