Skauti pripravujú dva tábory

Január 2010 / Prečítané 1380 krát
   Čas plynie rovnako pre každého a ani my, skauti, nie sme výnimkou. Starý rok sa skončil a máme tu rok nový. Rok plný nových očakávaní, tvrdej práce, ale aj samozrejme nových zážitkov a dobrodružstiev. Čo nás teda čaká a neminie?
   V prvom rade tábor, ktorý je asi najznámejšou tvárou skautingu. Veď čo by to bolo za skautov, ktorí by nechodili na tábory, ktoré sú vyvrcholením skautskej činnosti. Tak prečo si nespraviť rovno dva? Na prvom, jarnom, strávime šesť dní na našej chate Bozin v Krpáčove v Nízkých Tatrách. Letný tábor, ktorý trvá 10 dní, kde mladší skauti s nami zistia, aké je to spať v stane, ako si založiť oheň, spievanie pri táborákoch, stavanie viazaných stavieb, ako sa nestratiť na výlete a získajú hromadu spomienok na príjemne strávené leto s priateľmi. Mimo iné chystáme už ďalšie akcie, či je to už tradičná mestská skautská hra Bozin, Deň narcisov, Šarkaniáda, Svetlonos, splavy, upratovanie Kučišdorfskej doliny, expedície do zahraničia, výpravy do prírody a mnohé ďalšie dobrodružstvá, ktoré sme doteraz spolu nezažili.
   Pri pohľade do budúcnosti však nesmieme zabúdať občas sa obzrieť do minulosti. A tak by sme vám radi poďakovali za vašu podporu na Vianočných trhoch a pri rozdávaní Betlehemského svetla. Taktiež by sme radi poďakovali nadácii REVIA a firme DISI za podporu projektu Podsadové stany. Vďaka projektu nám do táborového vybavenia pribudli dva pod sadové stany.
Ak by ste mali záujem sa s nami stretnúť a dozvedieť sa o nás niečo viac, spoznať sám seba, pracovať na sebe, radi vás privítame v našej Klubovni na Cajlanskej ulici 88 v Pezinku, každý piatok od 17. do 18.30 hod. Tešíme sa na vás.
 
Skauti zo 61.zboru
 

Ohodnoťte článok: