V nedeľu chýbali predávajúci

Január 2010 / Prečítané 1260 krát
   Záverom minulého roka sa uskutočnilo tradičné a obľúbené celomestské podujatie – Vianočné trhy. Konalo sa v centre mesta na Radničnom námestí, počas troch dní od piatku do nedele. V stánkoch sa predával vianočný a darčekový tovar, nechýbalo ani občerstvenie a jedlá. Uskutočnili sa aj viaceré kultúrne programy, Vianočný charitatívny bazár a Vianočný orloj.
   Škoda, že v čase trhov vládlo chladné počasie, ľudia v stánkoch mrzli, čo značne ovplyvnilo aj nedeľňajší program. Na tretí deň už prišlo len veľmi málo predávajúcich, čo návštevníci aj oprávnene kritizovali.
   Nedeľa na trhoch bývala však aj v predchádzajúcich rokoch, čo sa týka účasti predávajúcich, ale aj kupujúcich, vždy slabšia. Organizátori by sa mali z toho poučiť. Asi je lepšie robiť iba dvojdenné podujatie (v piatok a sobotu), predavačom prevažne z radov malovýrobcov, to zrejme viac vyhovuje. Samozrejme, každý z nich chce predať, čo najviac svojich výrobkov, ale treba uznať, že stáť za pultom tri dni, často bez nejakého výraznejšieho efektu a ešte v nepriaznivom počasí, nie je nič príjemné.
   Napriek tomu všetci predávajúci, účinkujúci i organizátori si zaslúžia uznanie a poďakovanie, že si našli v tom predvianočnom zhone čas a ponúkli občanom svoje služby a priniesli im krásnu vianočnú atmosféru.
 

(mo)

Ohodnoťte článok: