Miestne komunikácie volajú po oprave

Január 2010 / Prečítané 1137 krát
   V Pezinčanovi sme si prečítali správu o úspechu, ktorý získalo naše mesto v celoslovenskej súťaži ako jedno z najkrajších miest. Obyvatelia Pezinka sú hrdí na svoje mesto a sú radi, keď sa skrášľuje. Platí to najmä o centre mesta, kde išlo v posledných rokoch aj najviac investícií. S tým možno ale súhlasiť, lebo tam príde najviac návštevníkov a turistov, a podľa námestia sa častokrát posudzuje celé mesto.
   Máme však aj tienisté, boľavé miesta, ktoré peší možno ani nepostrehnú. Mohli by o tom hovoriť hlavne motoristi. Stav povrchov niektorých našich mestských komunikácií je doslova otrasný. Také cesty už nie sú ani na dedinách. Všimnite si napríklad Malokarpatskú ulicu, Ulicu SNP, vnútorné komunikácie na najväčšom sídlisku Sever, ale i ďalšie, po ktorých prejdú denne stovky vozidiel.
   Viem, že v súčasnej dobe v súvislosti s hospodárskou krízou má problémy i naša samospráva, ale na riešenie tohto vážneho problému, ktorý nie je nový a vedenie mesta ho už roky tlačí pred sebou, by sa mali nájsť neodkladne prostriedky. Pochopiteľne, nedá sa urobiť všetko naraz, hoci by to bolo ideálne, ale každý rok by sa mali aspoň jeden – dva kilometre ciest urobiť.
   Tento rok budú voľby primátora a poslancov mestského zastupiteľstva a my, voliči, by sme si mali všímať a voliť kandidátov, ktorí majú vo svojich volebných programoch medzi prioritami zahrnuté riešenie opráv ciest a všeobecne riešenie problémov dopravy v našom meste.
 
(pn)

Ohodnoťte článok: