V centre mesta sa za parkovanie platí

Január 2010 / Prečítané 1292 krát
   Od 15. januára tohto roku bolo spoplatnené parkovanie v centre mesta. Rozhodlo o tom Mestské zastupiteľstvo v októbri, čím sa má vyriešiť dlhodobo kritizovaný stav s nedostatkom parkovacích miest pre občanov, ktorí v priebehu dňa navštevujú úrady a obchody v centre mesta. Parkovacie plochy predtým využívali na celodenné parkovanie najmä občania z okrajových častí mesta. 

Samoobslužný automat na parkovacie lístky pred budovou mestského úradu. Ďalší je na rohu Radničného námestia a Kollárovej ulice.

   Spoplatnených bolo 68 parkovacích miest na Radničnom námestí – na parkovisku v strede námestia, ďalej pred domami č. 1, 3, 5, 9 a pred obchodným domom Billa. Prevádzkovateľom plateného parkoviska je Pezinská mestská spoločnosť, s.r.o. Na dodržiavanie nariadenia dohliada mestská polícia, vodičov, ktorí za parkovanie nezaplatia, môže sankcionovať až do výšky 60 eur.
   Zóna spoplatneného parkovania je označená dopravnou značkou. Vodiči majú k dispozícii dva samoobslužné automaty, na ktorých je nalepený návod na použitie a prevádzkový poriadok. Minimálny poplatok za parkovanie na 1,5 hodiny je 50 centov. Pri platení môžu byť použité mince v hodnote 10 , 20 a 50 centov alebo 1 a 2 euro. Automat mince nevydáva. V prípade, že vhodíte jednoeurovú mincu, prístroj vám dá parkovací lístok na 3 hodiny.
  Parkovanie je spoplatnené výhradne v pracovných dňoch – pondelok až piatok od 8. do 17. hodiny.


 
(mo)

Ohodnoťte článok: