Kvalitné výkony mladých pezinských plavcov

December 2009 / Prečítané 1162 krát
   V dňoch 24. a 25. októbra sa uskutočnili v rakúskom Innsbrucku medzinárodné plavecké preteky Alpen meeting. Z Pezinka sa pretekov zúčastnilo trinásť plavcov. Niektorým sa podarilo v silnej konkurencii vyplávať aj medailové miesta. Najväčší úspech dosiahla Simonka Mičudová (1998), ktorá získala tri strieborné medaily a v dvoch disciplínach si vybojovala štvrté miesto. Kamila Poláková (1998) získala jednu bronzovú medailu a v dvoch disciplínach bola štvrtá. Jarko Fleischacker a Jožko Hromník získali bronzové medaily a Katka Marušicová skončila štvrtá.
   Začiatkom novembra sa v Malackách a Bratislave konali plavecké preteky žiakov Bratislavské
ho kraja. Naši plavci opäť obhájili tradičné dobré postavenie – až sedem z nich získalo medaily. Umiestnenie: S. Mičudová – 2 zlaté, 3 strieborné, 2 bronzové medaily, K. Poláková – 1 zlatá, 2 strieborné, 1 bronzová, Zuzka Pšenáková – 3 strieborné, l bronzová, K. Marušicová – 1 strieborná, 2 bronzové, Martinka Verešvárska – 1 bronzová, Samuel Kebis – 1 strieborná, 2 bronzové, Jurko Polák – 1 bronzová. Naši plavci si vybojovali postup na zimné majstrovstvá Slovenska.
   Dňa 14. novembra sa konali v Malackách jesenné majstrovstvá talentovanej mládeže Bratislavského kraja. V súťaži najmladších plavcov sa z nášho klubu najlepšie umiestnil Timotej Mičuda (2001), ktorý si disciplínach 50 m a 100 m znak vybojoval zlatú medailu a na100 m prsia skončil tretí. Vynikajúco sa umiestnil aj Danko Štetiar, ktorý si vyplával dve bronzové medaily (50 m znak, 50 m voľný spôsob) a Rebeka Rusnáková získala tretie miesto.
   Našim mladým plavcom blahoželáme a trénerom ďakujeme za skvelú prípravu.
 
Miroslava Verešvárska.
 

Ohodnoťte článok: