Fotograf, kameraman, hudobník…Ivan Mach

December 2009 / Prečítané 3130 krát
   Keď niekto v Pezinku vysloví meno Ivan, mnohým sa pred očami vyjaví videokamera s ktorou sa už dlhé roky po meste pohybuje sympatický, čiernovlasý, usmievavý muž Ivan Mach. Je tiež úspešným fotografom.
   Pôvodným povolaním strojár, ktorý je však mužom mnohých záľub. Jednou z najväčších je hudba. Skôr narodení Pezinčania si iste radi spomínajú na príjemné popoludnia či večery, keď si mohli posedieť alebo zatancovať pri dobrej hudbe, ktorú produkovala známa hudobná skupina Vokál Index. Je potešiteľné, že po mnohých rokoch skupinu, v ktorej bol tiež sólistom, predstavil svojim fanúšikom pod novým názvom Staré tiene. S touto skupinou sa Ivan Mach predstavil i prednedávnom v deň svojich 60. narodenín v útulnom bare „U Švarca“. Jeho umenie ocenili prítomní mohutným aplauzom.
   Ďalšou jeho láskou je rybárčenie. Aj tu je mimoriadne úspešný. V jeho súkromnej zbierke sú unikátne úlovky, ktoré mu mnohí závidia. Je aktívnym členom zväzu rybárov. Okrem toho je tiež členom Dobrovoľného hasičského zboru. V základnej organizácii pri SOU Pezinok sa zapája do činnosti spolu s manželkou Evou.
   Ivan Mach je autorom mnohých videofilmov z promócií, svadieb, maturitných večierkov, narodeninových osláv a iných. Nie všetci vedia, že spracoval mnohé videoprogramy pre rôzne inštitúcie a súkromné firmy. Za jeho aktivity v hasičstve mu prezident DPO SR JUDr. Jozef Minárik udelil zväzovú medailu Za príkladnú prácu.
Ku gratulantom pri príležitosti životného jubilea sa pridávajú dobrovoľní i profesionálni hasiči.
 
Peter Ronec
 

Ohodnoťte článok: