Darčeky od Mikuláša

December 2009 / Prečítané 1846 krát
Stretnutie s deťmi na Radničnom námestí...   Pezinské deti aj tento rok navštívil Mikuláš. Prišiel na viacerých miestach. Najväčší záujem bol samozrejme o toho, ktorý prišiel v sobotu 5. decembra na Radničné námestie. Prišli ho privítať stovky detí s rodičmi.
   Sústredili sa okolo tribúnky, iba pár metrov od vianočného stromu. Po privítaní primátorom pódium patrilo najskôr dvom čertom a anjelovi, ktorí prekáračkami medzi sebou, ale aj uvádzaním viacerých hudobných a tanečných vystúpení zvyšovali napätie u detí do krajnosti. Tie sa nakoniec dočkali, hlavná postava večera – Mikuláš na pódium predsa v samom závere prišiel. Rozsvietil za veľkého jasotu vianočný strom a prostredníctvom sobíkov odovzdal deťom sladkosti.
   V programe, ktorý pripravilo Mesto Pezinok a Pezinské kultúrne centrum učinkovali tanečný súbor .. a v obchodnom centre Mólo. Foto autorz Centra voľného času a speváčky Ivana Poláčková a Marianna Sýkorová.
   Navštívili sme tiež zaujímavé mikulášske podujatie v obchodnom centre Mólo. Deti sa tu zabávali, súťažili, spievali, recitovali. V roli organizátora všetkých aktivít sa predstavil čert. Na dianie sa prizerali Mikuláš a anjel, ktorí zároveň deti obdarúvali cukrovinkami. Medzi prítomnými sa pohybovali aj obľúbené postavičky Pat a Mat. Deti mohli využiť prítomnosť maliarky na bezplatné maľovanie na tvár.
 
(mo)


Ohodnoťte článok: