Vynovená Trnavská ulica

December 2009 / Prečítané 1859 krát
chodnik na Trnavskej ulici   Napriek hospodárskej kríze, ktorá sa výrazne dotkla nielen občanov, ale aj samospráv, Mesto Pezinok pokračovalo aj v druhej polovici tohto roka vo výstavbe a rekonštrukcii niektorých komunikácií, v budovaní ihrísk a oprave školských zariadení.
   Jednou z najväčších akcií jesene bola rekonštrukcia chodníkov a výstavba nových parkovísk na sídlisku Muškát popri hlavnej ceste od začiatku Ulice gen. Pekníka až po koniec Trnavskej ulice. Chodníky v dĺžke 350 bežných metrov (763 m2, 12 parkovacích miest a 225 m2 vnútorných komunikácií) ale aj niekoľko telies verejného osvetlenia stálo spolu 99 5020 eur (cca 3 mil. Sk). Pribudlo aj niekoľko sto m2 trávnikov. K spokojnosti tejto časti mesta už snáď chýba len väčší počet parkovacích miest, nový asfalt vnútroblokových komunikácií a ihrisko pre odrastenejšiu mládež.
   Rekonštrukciou prešla aj časť Meisslovej ulice, kde bol starý asfalt nahradený zámkovou dlažbou a boli tu osadené kvetináče so stromami. Nový je aj bezbariérový prechod k Bille. Všetky práce boli financované spoločnosťou, ktorá v týchto miestach kládla nové optické siete.
V tej istej dobe boli dobudované a vyasfaltované chodníky na Moyzesovej ulici, ktorých podstatná časť bola rekonštruovaná spolu s novými parkoviskami ešte v minulom roku. Práce boli na čas prerušené v súvislosti s realizovanou nadstavbou rožného bytového domu. Vnútro tohto sídliska už špatí len rad garáží, z ktorých niektoré sú neudržiavané celé roky.
 
(ra)
 

Ohodnoťte článok: