Pezinskí petangisti vyhrali ligu

November 2009 / Prečítané 2325 krát
Za úspechmi pezinského petangu stoja Soboličovci: horný rad zľava – Milan a Michal, dolu – Marek a Diana.   Pétanque Club Spiders Pezinok bol v októbri veľmi úspešný. Cez prvý víkend sa Marek Sobolič zúčastnil turnaja v ukrajinskom Užhorode, kde v konkurencii hráčov z ôsmich krajín obsadil 8. miesto. Milan Sobolič štartoval 17. októbra na kvalitnom zahraničnom turnaji „Zlaté prasátko“ v Brne, kde si vybojoval pekné štvrté miesto. Marek Sobolič so svojim tímom obsadil 10. priečku. Diana a Michal Soboličovci štartovali na jednom z posledných sezónnych turnajov vo Viedni, kde sa im podarilo obhájiť minuloročné druhé miesto.

Za úspechmi pezinského petangu stoja Soboličovci: horný rad zľava – Milan a Michal, dolu – Marek a Diana.

   Vyvrcholením tohtoročnej sezóny pre Pezinčanov bol zisk titulu v Celoslovenskej petangovej lige klubov. Súťaž pozostávajúca z dvoch kôl – jarného a jesenného, preverila hráčov v zápasoch jednotlivcov, dvojíc aj trojíc. Zo základných skupín sa naši hráči ako prví kvalifikovali do Final Four. V nervy drásajúcom semifinále s tímom Guliver Bratislava, rozhodla o víťazstve Pezinčanov posledná guľa, ktorá znamenala porážku štvornásobného víťaza ligy. Pétan Club Spiders Pezinok po výhre s finálovým súperom Slopak – Slovenský petangový amatérsky klub sa stal prvým mimobratislavským klubom, ktorý dokázal súťaž vyhrať a zabezpečil si právo reprezentovať Slovenskú republiku v Európskom pohári klubov.
   Pezinskí petangisti absolvovali teda mimoriadne úspešnú sezónu. Úspechy dosiahli aj vďaka podpore Mesta Pezinok a ostatných sponzorov, ktorí im prejavili dôveru.
 
(PCS)
 

Ohodnoťte článok: