Opäť na námestí kvôli skládke

November 2009 / Prečítané 1891 krát
   Vo štvrtok 12.novembra aktivisti z Občianskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta a Mesto Pezinok zvolali ďalšiu protestnú demonštráciu proti spornej skládke odpadov. Na Radničné námestie napriek chladnému počasiu prišlo asi 1500 občanov, ktorí chceli jasne vyjadriť svoje odhodlanie prevádzkovateľovi Ekologickej skládky, vláde Slovenskej republiky, ľuďom zodpovedným za kauzu a taktiež Ústavnému súdu SR, ktorý doposiaľ neposkytol svoje uznesenia, že boj za práva a zdravie nikdy nevzdajú.
   Už sa zdalo, že sa problém vyrieši po rozhodnutí Najvyššieho súdu, ktorý zrušil povolenia na skládku pre ich nezákonnosť a po vyhláseniach zastupujúceho ministra životného prostredia Dušana Čaploviča a predsedu vlády Róberta Fica, že začnú vo veci konať, ale v kauze nastal obrat. Ústavný súd, kde sa prevádzkovateľ Ekologickej skládky obrátil, predbežne odložil vykonateľnosť rozsudku Najvyššieho súdu. Hneď nato začala spoločnosť Ekologická skládka zavážať skládku v Novej jame, zriadenú v rozpore s územným plánom mesta Pezinok. Rozhodnutie Ústavného súdu však Mesto Pezinok ani aktivisti Občianskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta, ktorí zastupujú občanov, zatiaľ nevideli. Mlčia aj zodpovední predstavitelia vlády.
   Na demonštrácii účastníci podpisovali výzvu, aby Ústavný súd sprístupnil uznesenie vo veci pezinskej skládky. Výzvu podpísalo 1200 občanov. Účastníci protestu zároveň vyjadrili odhodlanie pokračovať v boji proti skládke až do konca.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: