Tisíce návštevníkov v malokarpatských pivniciach

November 2009 / Prečítané 1700 krát
Mimoriadny záujem bol aj o produkty pezinskej vinárskej firmy VPS, s. r. o. Pavelka – Sobolič.   Znovu sme na Malokarpatskej vínnej ceste zažili záplavu milovníkov vína. Po dva dni (20.a 21. novembra) sa tu konal jubilejný 10. ročník Dní otvorených pivníc. Na trase od Bratislavy až po Trnavu bolo otvorených 113 pivníc malých a stredných vinárov, kde mohli ochutnávači degustovať mladé i staršie vína priamo v prevádzkach ich výrobcov.

Mimoriadny záujem bol aj o produkty pezinskej vinárskej firmy VPS, s. r. o. Pavelka – Sobolič. 

 Organizátori za pár dní vypredali všetkých päť tisíc lístkov, viac už do predaja nedali, aby to nespôsobilo preplnenosť pivníc. Návštevníci boli označení originálnou vínnou zátkou, ktorá bola vstupenkou, k čomu dostali vínny pas a orientačnú mapu s taštičkou.
   Dni otvorených pivníc, ktoré patria k najväčším vinárskym podujatiam na Malokarpatskej vínnej ceste, sa vydarili. Opäť bol o ne obrovský záujem a naši vinári návštevníkom ponúkali tie najkvalitnejšie slovenské vína, čo bola tá najlepšia pozvánka na budúci ročník i ďalšie vinárske podujatia v našom regióne.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: