Nová web stránka Mesta Pezinok

November 2009 / Prečítané 1490 krát
   Mesto Pezinok sa rozhodlo pre zmenu webovej stránky, pričom nešlo len o nový dizajn. Bol vytvorený nový grafický návrh s cieľom zlepšiť prehľad a navigáciu. Návštevníci určite ocenia grafické zvýraznenie dôležitých informácií či možnosť vizuálnej upútavky na blížiace sa podujatia, zrýchlenie načítavania stránky a práce s ňou, vylepšené vyhľadávanie či orientáciu v mape mesta. Úplnou novinkou je fotogaléria s možnosťou pridávať vlastné fotografie. V čase krízy je veľmi aktuálna ponuka voľných pracovných miest v meste Pezinok a Bratislavskom kraji.
   Na vylepšeniach stránky sa ešte stále pracuje. Pribudnú ďalšie moduly a rovnako sa plánuje prerobenie súčasnej stránky časopisu Pezinčan do podoby Pezinok.sk a vzájomné prepojenie oboch stránok.
   Mesto Pezinok sa ako jedno zo šiestich vybraných na Slovensku stalo súčasťou pilotného projektu elektronizácie služieb samospráv. Projekt sa začne realizovať v roku 2010, finančné prostriedky poskytli Ministerstvo financií SR, Úrad vlády a Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby. Mesto Pezinok sa doň zapojí v záujme zlepšenia služieb občanom a zefektívnenia komunikácie medzi nimi a úradom. Prínos projektu bude v tom, že občania dostanú možnosť komunikovať so samosprávou dôveryhodným a zabezpečeným spôsobom.
 
(MA)

Ohodnoťte článok: