Príďte sa nadýchať vianočnej atmosféry

November 2009 / Prečítané 1908 krát
   Mesto Pezinok a Pezinské kultúrne centrum vám aj v tomto roku prinesú pravú vianočnú atmosféru s vôňou ihličia, koláčikov, horúceho punču či vareného vína. Znovu prichádzajú Vianočné trhy s príjemnou sviatočnou náladou a príležitosťou na nákupy a stretnutia s blízkymi.
Tradičné predvianočné podujatie sa uskutoční v dňoch 18. – 20. decembra na Radničnom námestí a na nádvorí Krušičovej kúrie. Pripravený je predaj tradičného vianočného tovaru. V stánkoch nájdete vianočné pečivo, oblátky, med, gastronomické špeciality, kvetinové aranžmány, ľudovo-umelecké výrobky a iné. Nebude chýbať kultúrny program, Vianočný charitatívny bazár, Vianočný orloj a tvorivé dielne.
   Kultúrne programy budú na pódiu na Radničnom námestí – v piatok o 16.00, v sobotu o 10.00 a v nedeľu o 10.00 a 15.00 hod.
   Riaditeľky kultúrnych inštitúcií v Pezinku pripravia v piatok 18. decembra od 16.00 do 18.00 hod. dobročinný Vianočný bazár. Výťažok z predaja vlastnoručne napečených dobrôt pôjde na vybudovanie bezbariérových vstupov vo vybraných inštitúciách v Pezinku.
   Pozornosť návštevníkov trhov, podobne ako v minulých rokoch, bude iste pútať živý Vianočný orloj v oknách ľavého krídla Starej radnice. Panoptikum bude v podaní pezinských dobrovoľníkov a uskutoční sa v piatok o 16.00, 17.00 a 18.00 hod.
   Pre deti a rodičov pripravilo Epicentrum – Centrum voľného času Vianočné dielne, ktoré sa uskutočnia v piatok 18. decembra od 14.00 do 17.00 hod. v CVČ v Zámockom parku.
   Pozývame vás, Pezinčania i návštevníci mesta, na predvianočné nákupy alebo hoci aj na malé zastavenie s priateľmi a známymi v predvianočnom zhone, pri pohári čaju či vareného vína.
 
(ZS)
 

Ohodnoťte článok: