Jedenásť rokov vysielania TV PEZINOK

Október 2009 / Prečítané 1233 krát
  Šestnásteho októbra uplynulo jedenásť rokov od prvého obrazového vysielania TV PEZINOK. Po začiatočnom vysielaní v rámci káblových rozvodov televízia rozšírila svoje pokrytie prostredníctvom terestriálneho vysielača (55. kanál) na súčasných 35 tisíc divákov v Pezinku a okolí.
   Slogan UVIDÍTE, ŽE SA UVIDÍTE asi najlepšie charakterizuje uplynulých 11 rokov vysielania TV PEZINOK. Televízia zameraná na život obyvateľov Pezinka sa snaží prinášať na obrazovky aktuálne informácie o dianí v meste a okolí. Podľa riaditeľa TV Pezinok Petra Bittnera svoj priestor v dramaturgii okrem dominantného spravodajstva, nachádzajú aj relácie podporujúce mladú filmovú tvorbu, celoslovenskú kooperáciu, či divákmi vyžadované relácie z oblastí ako sú varenie, zdravie, motorizmus.
   K najsledovanejším programom patria nezostrihané záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Pezinku. Televízia svojim divákom, ako jedna z mála, ponúka pravidelné profily zaujímavých osobností nielen z regiónu. Zaujímavosťou je originálny formát Okénko pezinčiny ze strýcem Lajem, ktorý v obrazovej skratke slúži ako výkladový slovník výrazov typických pre región. Aktuálne spravodajstvo televízia ponúka spolu s archívom aj na www.tvpezinok.sk.
   TV PEZINOK je členom spolku lokálnych televíznych staníc Slovenska – LOToS, ktorý má v súčasnosti 54 členov. Participuje na rôznych celoslovenských projektoch, neustále prináša podnety na skvalitnenie spolupráce medzi lokálnymi televíziami, spolupracuje aj s „veľkými“ televíziami. O kvalite práce svedčia ocenenia na slovenských, československých a medzinárodných festivaloch televíznej tvorby.
 
(pb)
 

Ohodnoťte článok: