Areál zdravia ožil

Október 2009 / Prečítané 1609 krát
   V tomto roku sme boli svedkami zaujímavých podujatí v Areáli zdravia na Rozálke. Len v auguste a septembri sa tu uskutočnili tri vrcholné „koníčkarské“ akcie – Majstrovstvá Slovenska a Moravy vo vytrvalostnom jazdení, medzinárodné drezúrne preteky a 28. ročník medzinárodných pretekov v parkúrovom skákaní. Treba povedať, že toľko kvalitných podujatí tohto druhu v jednom roku ešte v Pezinku nebolo. A to boli ešte i ďalšie súťažné podujatia pre mládež.
   Areál zdravia teda očividne ožil a potešujúco zmenil i svoj vzhľad. Za krátky čas tu vyrástla nová tribúna s rozhodcovskou vežou, nové parkúry, oplotenie i okrasná výsadba. Dominantnou činnosťou okrem tenisu sa stal jazdecký šport.
   Diváci, ktorí areál počas podujatí navštívili, boli iste prekvapení zo zmien, ktoré tu nastali. Organizátori mali evidentne veľkú snahu prilákať na podujatia čo najviac ľudí jednak aby vytvorili dôstojnú kulisu, ale tiež spropagovali jazdecký šport ako zaujímavý produkt turistického ruchu a vhodnú činnosť na vyžitie obyvateľstva. Myslíme si, že sa im to podarilo, aj keď návštevníkov z radov Pezinčanov mohlo byť ešte viac. Tu však určite platí známe: trpezlivosť ruže prináša.
   Spoločnosť IRI AGROFOREST, ktorá je majiteľom areálu, musíme pochváliť za aktivity pre deti. Vyhradili im osobitný priestor, kde zriadili mini zoo s domácimi zvieratami. Majú bezplatne k dispozícii hojdačky, preliezky, šmýkačky, počas podujatí i ďalšie atraktivity. Okrem toho sa deti môžu v inej časti areálu za prijateľný poplatok ponosiť na ozajstnom koňovi. Tieto aktivity sú k dispozícii i mimo športových podujatí, a hlavne cez víkendy ich využíva už veľa Pezinčanov. Počas týždňa sú k dispozícii materským školám, ktoré tak môžu deťom pripraviť zaujímavý program.
 
 (mo)

Ohodnoťte článok: