Pezinská premiéra jablkových hodov

Október 2009 / Prečítané 1599 krát
   V tomto roku už po druhýkrát v našom kraji sa uskutočnilo podujatie – JABLKOVÉ HODY, ktoré malo premiéru pred rokom v Modre. Pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja ho organizovalo Malokarpatské osvetové stredisko. V nedeľu 10. októbra sa uskutočnil druhý ročník,opäť pod patronátom BSK, tentoraz však už nielen v Modre, ale aj v Pezinku, Senci, Dunajskej Lužnej, Stupave a v Jablonovom.
   V Pezinku sa Jablkové hody konali na nádvorí Krušičovej kúrie. Ich hlavným organizátorom bolo Mesto Pezinok v spolupráci s klubmi dôchodcov na Sládkovičovej ul. a na Cajle, Klubom Venuša, SOU Komenského ul., MAMATATAJA a PD Vajnory. Sponzormi boli BSK, Firma Boni fructi, PD Vajnory a Mestská vínotéka. Kultúrny program zabezpečili ZUŠ E. Suchoňa, Folklórne divadlo Radosť a Rád sv. Galahada.
   Na otvorení podujatia vedúca oddelenia styku s verejnosťou MsÚ Monika Adameková privítala predsedu BSK Vladimíra Bajana, primátora Pezinka Olivera Solgu, známeho slovenského výskumníka a šľachtiteľa v odbore ovocinárstva prof. Ivana Hričovského a ďalších hostí. Medzi početnými návštevníkmi sme zahliadli aj známe tváre z politiky, využili možnosť prezentovať sa pred blížiacimi sa voľbami do krajskej samosprávy.
   Výrobky z jabĺk – štrúdle, koláče, mušty, ale i vína mali úspech. Viacerí využili príležitosť zakúpiť si tiež čerstvé jablká. Škoda, že podujatie ovplyvnilo daždivé počasie. Podpísalo sa nielen na celkovej nálade a účasti, ale narobilo značné starosti tiež usporiadateľom, ktorí museli kultúrne programy presunúť do priestorov Mestskej vínotéky.
   Nové podujatie Pezinčanov zaujalo a má ambíciu zaradiť sa medzi úspešné tradičné mestské podujatia pre širokú verejnosť. Azda najväčším problémom pri jeho organizovaní zostane už len premenlivé októbrové počasie, ale Pezinok má ideálnu možnosť podujatie robiť aj v krytých priestoroch.
 
 (mo)
 

Ohodnoťte článok: