Jubilejné Vinobranie

Október 2009 / Prečítané 2133 krát
   Je za nami ďalší ročník Vinobrania. Môžeme povedať, že mimoriadne úspešného. Aj vďaka nádhernému počasiu prišlo do Pezinka toľko ľudí, čo v histórii oberačkových slávností vari u nás ešte nebolo. Ulice v centre boli preplnené do prasknutia, nevídane plno však bolo aj v iných častiach mesta, kde parkovali tisíce áut na cestách, chodníkoch i trávnikoch. Znovu sa potvrdilo, že Pezinok je pre mnoho ľudí, najmä z hlavného mesta, príjemným miestom na chvíle dobrej zábavy a hodovania.
   Tohtoročné pezinské Vinobranie malo prívlastok „malokarpatské“. Je to každé dva roky, keď sa podujatie s týmto názvom strieda so susednou Modrou. Tento rok sme si pripomenuli tiež dve významné jubileá – 50. výročie malokarpatských vinobraní v Pezinku a 75. výročie prvých oberačkových slávností v našom meste. Odzrkadlilo sa aj na bohatom alegorickom sprievode a impozantnom ohňostroji. Celkom zaujímavý bol i kultúrny program, aj keď sme od niektorých návštevníkov predsa počuli pripomienky, že mohlo byť viac atraktívnejších koncertov a folklórnych vystúpení.
   V uliciach v stánkovom predaji i v reštauračných a pohostinských zariadeniach bolo dostatok burčiaku, kvalitných vín, na svoje si prišli aj labužníci gurmánskych špecialít. Tradične svoje výrobky ponúkali desiatky remeselníkov.
   Dobrá nálada v pezinských uliciach trvala po všetky tri dni až do neskorých hodín. Ľudia si užívali. Tak to na Vinobraní má byť. Z nášho mesta si návštevníci aj tentoraz odnášali príjemné zážitky. To je záruka, že sa k nám radi vrátia aj na budúci rok.
  
Fotoreportáž z tohtoročného Vinobrania prinesieme v budúcom čísle.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: