Úspech mestskej polície

Október 2009 / Prečítané 1384 krát
   Nedávno bola uverejnená štatistika najrizikovejších miest na Slovensku (zdroj: PPZ SR, Sociálna prevencia 1/2009), podľa relatívnej úrovne kriminality. Je v nej uvedené toto poradie: 1. Bratislava, 2. Zvolen, 3. Senec, 4. Košice, 5. Trnava,6. Lučenec, 7. Levice, 8. Piešťany, 9. Rimavská Sobota, 10. Veľký Krtíš. Napriek tomu, že Pezinok bezprostredne susedí s rizikovými mestami, môžeme hovoriť o bezpečnosti nášho mesta, k čomu prispieva aj mestská polícia.
   Dôkazom toho je aj nedávne hodnotenie prvého kola celoslovenskej súťaže, vyhlásenej sekretariátom Rady vlády SR pre prevenciu kriminality. Medzi najlepšími preventívnymi projektami na Slovensku bol opäť vyhlásený projekt našej mestskej polície pod názvom „Poznaním k hodnotnému životu“.
   V prvom kole sa vyberali najúspešnejšie projekty v regióne. Pezinok je zaradený do bratislavského, kde sme sa umiestnili na prvom mieste. Výsledky druhého kola, ako nám povedal koordinátor prevencie kriminality mestskej polície M. Schlesinger, budú známe v najbližších dňoch.
   Dvaja najlepší z národnej súťaže postúpia do hodnotenia o Najlepší projekt v Európskej únii, kde sme už v roku 2007 uspeli.
 
(ms)

Ohodnoťte článok: