Priblížili študentom profesionálnu armádu

Október 2009 / Prečítané 1608 krát
Minister Jaroslav Baška (sprava), profesionálny vojak Adrián Melega, primátor Oliver Solga a zástupca primátora Ján Čech. Foto: autor   V piatok 25. septembra navštívil pezinské Gymnázium minister obrany Slovenskej republiky Ing. Jaroslav Baška v sprievode primátora mesta Mgr. Olivera Solgu, poslanca Národnej rady SR a viceprimátora Pezinka Ing. Jána Čecha, náčelníka regrutačného strediska Bratislava kpt. Ing. Zsolta Nagya a profesionálneho vojaka mjr. Ing. Adriána Melegu.

Minister Jaroslav Baška (sprava), profesionálny vojak Adrián Melega, primátor Oliver Solga a zástupca primátora Ján Čech. Foto: autor


   Stretnutie študentov s ministrom obrany a priamym účastníkom vojenskej operácie NATO-ISAF v Afganistane organizovala Kancelária ministra obrany v spolupráci s regrutačnými strediskami, aby priblížili službu a súčasné poslanie ozbrojených síl Slovenskej republiky.
   Študenti sa dozvedeli od ministra obrany základné informácie o vzniku profesionálnej armády a jej misie v súčasnosti. Mjr. Melega ich informoval o svojom pôsobení vo vojenskej operácii na území Afganistanu. V súčasnosti je zástupcom veliteľa Multifunčného práporu v Hlohovci, ktorý je zaradený v silách vysokej pripravenosti v štruktúrach NATO.
   Účastníci stretnutia sa v diskusii zaujímali o súčasné poslanie armády, možnosti štúdia na vojenských školách, život vojakov počas zahraničných vojenských operácií a iné.
(mo)

Ohodnoťte článok: