Ad Una Corda zažiarila na strieborno

September 2009 / Prečítané 1681 krát
   Pezinský chrámový zbor Ad Una Corda pod vedením svojho dirigenta Mariána Šipoša sa počas letných prázdninových dní 12. - 15.8. 2009 zúčastnil na 3. ročníku Medzinárodného Chrámového Festivalu v Randers, Dánsko.
   Súťaž speváckych telies v ďalekom Randers má vysokú úroveň a vo svojom krátkom trvaní už zvučné meno. Svedčí o tom aj početná účasť a pestrá skladba zborov z mnohých kútov sveta a ďalekých krajín (Kanárske Ostrovy, Portugalsko, Španielsko, Ruská federácia, Litva, Poľsko, Slovensko a Česko, a samozrejme početne zastúpené Dánsko).
   Pri predstavení poroty hneď na úvod riadne stúpla tréma. Všetci jej členovia boli špičkoví odborníci svojho remesla s bohatými skúsenosťami aj so zborovou hudbou (Steen Lindholm a John Hoybye z Dánska, Robert Sund zo Švédska, Venno Laul z Estónska, John Haberlen z USA ).
   Napätie bolo už súčasťou prípravy a skúšok súťažných skladieb. Nebolo možné ich vynechať ani počas horúcich júlových večerov, keď to omnoho viac ťahalo k vode alebo na chladený nápoj. Všetko úsilie bolo štedro odmenené úžasným úspechom.
   V kategórii miešaných zborov získal zbor strieborné ocenenie. Výnimočným vyznamenaním a poctou bola aj výzva poroty uviesť jednu z povinných skladieb na záverečnom galakoncerte, keďže ju jej „pezinské prevedenie“ neobyčajne zaujalo.
 
Ing. Rudolf Brezina z Modry spevák Ad Una Corda
 

Ohodnoťte článok: