Druhý majstrovský titul P. Jajcaja

September 2009 / Prečítané 1482 krát
   V dňoch 8. a 9. augusta sa konali automobilové preteky do vrchu Tatry Donau Cup v Dobšinej, ktorých sa zúčastnili aj pretekári z Pezinka. V triede E1-2000 po oba dni kraľoval náš Pavol Jajcaj na vozidle Nissan Sunny, momentálne líder súťaže, ktorý mal tak už iba krôčik k svojmu druhému majstrovskému titulu. Marian Ružek na Toyote Celice skončil piaty. Ďalší z jazdcov Autoklubu Pezinok – Ján Žák nemohol štartovať pre technické problémy na svojom vozidle.
   Záverečné preteky seriálu sa uskutočnili v dňoch 5. a 6. septembra v Pezinku. Na podujatí štartovali všetci pezinskí pretekári. Pavol Jajcaj, tak ako sa očakávalo, vyhral po oba dni, a získal titul Majster SR Tatry Donau Cup 2009 v triede E-1 2000. V sobotu sa mu podarilo v silnej konkurencii zajazdiť celkové 3. miesto a tiež prekonať svoj osobný rekord na pezinskej Babe.
   J. Žák na Celice v triede S-2000 skončil v sobotu na 12. mieste a v nedeľu bol desiaty. M. Ružek v triede E1-2000 v sobotu pre poruchu nedojazdil, v nedeľu skončil na 10. mieste. Dušan Nosaľ v tej istej triede, tiež na Toyote Celica, bol v sobotu desiaty a v nedeľu štrnásty. Táto súťaž mala najsilnejšie obsadenie, štartovalo 19 áut.
 
(AK)
 

Ohodnoťte článok: