Bohaté leto na Rozálke

September 2009 / Prečítané 1929 krát
   V prvú augustovú sobotu sa stala Rozálka dejiskom 1. ročníka Westernshow v Pezinku. Vyše 50 jazdcov sa so svojimi koňmi zúčastnilo súťaží v ôsmich disciplínach v otvorenej kategórii a kategórii mládež.
   Už od skorého rána pútali pozornosť návštevníkov súťažiaci v atraktívnych westernových kostýmoch, nastrojené kone netrpezlivo čakali na príležitosť predviesť svoje schopnosti. Divácky atraktívna bola hlavne akčná a rýchla disciplína Barrel Racing. Trať tohto závodu bola vytýčená tromi barelmi a úlohou súťažiacich bolo obísť ich v čo najkratšom čase, čo si vyžaduje silu, rovnováhu a atletické schopnosti koňa.
   Na záver celého podujatia bola udelená zvláštna cena pre najúspešnejšieho jazdca show, ktorá bola odovzdaná Lucii Celecovej z bratislavského klubu Ranč 4C.
   Pekné počasie prilákalo nielen milovníkov westernového jazdenia a koní, ale aj rodiny s deťmi, pre ktoré organizátori pripravili bohatý program. Na detskej lúke čakali na najmenších zvieratká z mini ZOO, brička s poníkmi, skákací hrad, atraktívne boli najmä workshopy Domu ávštevníci mohli zmajstrovať papierového koníka.
   Koniec augusta patril vytrvalostným pretekom. Šiesteho septembra sa konali prvé Drezúrne preteky. Priaznivci jazdeckého športu a Pezinčania už dobre poznajú druhý najstarší parkúro
vý pretek o Malokarpatský strapec, ktorého 33. ročník sa bude odohrávať 11.-13. septembra 2009.
 
Mgr. Petra Hašová

Ohodnoťte článok: