PezinRocku chýbalo len viac divákov

September 2009 / Prečítané 1853 krát
Na úvodných popoludňajších koncertoch bolo menej účastníkov, večer sa hľadisko zaplnilo viac. Foto (mo)   Skupina mladých ľudí z Občianskeho združenia PezinRock sa rozhodla usporiadať v pezinskom amfiteátri už druhý ročník rovnomenného hudobno-športového festivalu. Podujatie je určené predovšetkým mládeži. Organizátori venovali jeho príprave veľa času, do programu zaradili vystúpenia desiatich hudobných skupín, oproti minulému roku podstatne skvalitnili propagáciu, nechýbali sprievodné športové podujatia – turnaje v streetbale a stolnom futbale.
   Aj napriek veľkej snahe usporiadateľov pripraviť príťažlivé podujatie pre mladých ľudí z Pezinka a okolia, na niekoľkohodinový popoludňajší a večerný program ich prišlo len 400. Jeden z organizátorov – Michal Lipták – Skupina Olgoj Chorchojnetajil sklamanie: „Ozaj sme čakali vyššiu návštevu. Náklady na podujatie sú nemalé, zatiaľ síce ešte nemáme urobené finančné vyhodnotenie, ale očakávame ,že budeme v strate. Zlý výsledok by mohol ovplyvniť prípravu 3. ročníka v budúcom roku. Pod slabú účasť sa podpísali aj viaceré kultúrne podujatia v okolí a futbal Slovensko – Česko. Termín festivalu sme vyberali pred rokom, vtedy sme nevedeli, že budeme mať takúto konkurenciu.“
   Odhliadnuc od toho, že mladí pezinskí organizátori mali ozaj silnú konkurenciu v iných, lákavejších podujatiach, prekvapil nás pomerne slabý záujem o toto veľké koncertné podujatie. Je to škoda, pretože z úst mladých Pezinčanov, ktorým bolo podujatie určené, často Gitarista a bubeník WE WANT JAMpočuť pripomienky, že pre nich sa robí málo koncertov.
   Na tohtoročnom festivale PezinRock sa predstavili kapely: Vrbovskí víťazi, Para, CiLiCe, Rumburax, BrainScan, Fuera Fondo, Janesession, Kamorthon, Olgoj Chorchoj, We Want Jam.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: