Austrálčania v Pezinku

September 2009 / Prečítané 2236 krát
   V sobotu 29. augusta navštívila Pezinok skupina seniorov z mesta Gold Coast v Austrálii. Prišli v spoločnosti slovenských priateľov z Bratislavy, ktorí sú tiež členmi nadnárodnej organizácie The Friendship Force International – v preklade Sila priateľstva.
   V rámci týžňového pobytu na Slovensku strávili sobotu v Pezinku, aby ochutnali tradičnú fazuľovú polievku na Fyzulnačke, absolvovali ochutnávku výborných pezinských vín a pozreli si prierez repertoárom sympatického seniorského folklórneho divadla Radosť v malej sále Domu kultúry.
   Naši austrálski priatelia boli z celodenného pobytu v Pezinku nadšení. Chutilo im víno i fazuľová polievka, páčilo sa im, ako sa Pezinčania dokážu zabávať, akí sú k nim priateľskí. Očarilo ich aj vystúpenie folklórneho divadla Radosť, z ktorého sršala radosť zo života, láska k rodnému kraju a krása slovenského folklóru. Do Austrálie si odnášajú tie najkrajšie spomienky na zaujímavo strávený deň v malebnom malom meste, obkolesenom vinohradmi na svahoch Malých Karpát.
 
Ing. Eva Frťalová, Bratislava
 

Ohodnoťte článok: