Prečo sme na seba zlí?

September 2009 / Prečítané 1803 krát
   V listoch, ktoré dostávame do redakcie, často opisujete zlé skúsenosti s ľuďmi okolo seba. Pozastavujete sa nad nevhodným správaním zamestnancov v odvetví služieb, ale aj iných. Nechápete, prečo zamestnávatelia takéto správanie svojich pracovníkov tolerujú.
   Jedna čitateľka nám napísala o zlých skúsenostiach z našich obchodov. Nie, nehádže všetkých predavačov do jedného vreca, väčšina z nich sú ozaj ľudia na správnom mieste, ale pozná viacerých neochotných a stále namosúrených predavačov, ktorých sa bojí niečo opýtať či požiadať ich, aby jej nejaký tovar ukázali alebo predviedli. Prirodzene, najlepším riešením je takýto obchod zďaleka obísť a ísť ku konkurencii, ale pisateľka sa pýta, prečo má chodiť kupovať o kusisko ďalej, keď má takýto obchod pred nosom?
   Iná občianka nám napísala o neochote jednej lekárky ošetriť jej choré deti, zápasiace s vírusovou chorobou. Obvodná lekárka bola na dovolenke a matka chcela, aby ich ošetrila iná, ktorá vtedy ordinovala. A bol oheň na streche... Musela odísť (s dvomi plačúcimi deťmi s dráždiacimi pľuzgierikmi v hrdle a teplotou), ktoré nechápali, prečo bola na nich pani doktorka taká nedobrá a nedala im liečik.
   Zamyslime sa však, nedávame aj my, podnet k podráždenému správaniu týchto ľudí?
   Je po dovolenkách, väčšina z nás si oddýchla, načerpala nových síl, skúsme preniesť ducha spokojnosti aj do našich každodenných medziľudských vzťahov.
 
(mo)
 
 

Ohodnoťte článok: