Minifutbalový turnaj vyhral bratislavský M. K. M

Júl 2009 / Prečítané 2132 krát
záverečný súboj turnaja   V sobotu 27. júna sa uskutočnil na ihrisku Baníka Pezinok 14. ročník populárneho turnaja v minifutbale NOVÝ ŽIVOT CUP – Memoriál Milana Bacigála. Otvorenia sa zúčastnil poslanec Národnej rady SR a zástupca primátora Ing. Ján Čech a primátor mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga, ktorý privítal účastníkov a zaželal im športové úspechy.
   Potom sa rozbehli zápasy v základných skupinách. Turnaja sa zúčastnilo 20 družstiev z Pezinka, Bratislavy, Modry, Topoľčian a Piešťan. Prvenstvo z minulého ročníka obhajoval tím Eurest Slovensko.
   Výsledky štvrťfinálových zápasov: Nový život Pezinok – Devils Pezinok 4:2, Bororo Modra – Predátor Pezinok 5:1, M. K. M. Bratislava – Biely balet Pezinok 6:6 po predĺžení, Škorpióni Pezinok – Pezinské sršne 2:1.
   Semifinále: Nový život – Bororo 2:2, na penalty 1:0, M. K. M. – Škorpióni 5:0.
V súboji o tretie miesto nastúpili proti sebe Škorpióni a Bororo. Zopakoval sa tak duel z predchádzajúceho ročníka, ale tentoraz sa pre zmenu z víťazstva tešili Modrania (5:2).
   Vo finále sa stretli domáci Nový život a bratislavský M. K. M. Zvíťazili hostia s Vladom Kinderom 2:1 a získali tak druhýkrát putovný pohár.
Spoločná fotografia finalistov. Víťazný tím M. K. M. je vľavo.   Cenu pre najlepšieho brankára si odniesol Filip Simon (Nový život Pezinok) a cenu pre najlepšieho hráča Karol Šulc (M. K. M. Bratislava). Ceny a trofeje najúspešnejším tímom a hráčom odovzdal Ján Čech.
   Organizátori úprimne ďakujú Mestu Pezinok, FK Baník Pezinok, sponzorom a všetkým, ktorí sa pričinili o vydarené podujatie. Vďaka patrí aj fanúšikom, rozhodcom a tiež kuchárom, ktorí navarili výborný guláš.
 
J. Nagy

Ohodnoťte článok: