Žiaci ZUŠ E. Suchoňa úspešne reprezentovali na súťažiach

Júl 2009 / Prečítané 2187 krát
Mária Gašparovičová   V posledných mesiacoch uplynulého školského roka sa opäť niekoľkí z najlepších žiakov ZUŠ E. Suchoňa zúčastnili interpretačných súťaží základných umeleckých škôl.
   K úspechu Adama Bereníka z triedy p. uč. Záhradníkovej, ktorý si v marci priniesol z celoslovenskej detskej interpretačnej súťaže Schneiderova Trnava zlaté pásmo a cenu poroty, pribudli ďalšie ocenenia.
   Z medzinárodnej flautovej súťaže Flautiáda Šamorín si priniesli bronzové pásmo tri dievčatá – Marína Horváthová z triedy p. uč. Mráza a Adela Uhlárová s Petrou Noskovičovou z triedy p. uč. Klattovej.
   Už tradične zabojovali na súťažiach aj naši speváci – v krajskom kole súťaže ľudových piesní Slávik Slovenska získala za svoj pekný výkon cenu poroty Mária Gašparovičová a v celoslovenskej súťaži ZUŠ Hľadá sa muzikálová hviezda sa umiestnila na krásnom treťom mieste Dorothy Sabová. Obe dievčatá sú z triedy p. uč. Rosenbergerovej.
   Príjemným prekvapením boli aj naši tanečníci. Pod vedením p. uč. Vlasty Veletovej obsadili na celoslovenskej súťaži „Saltare Orbis – Malacky“ tretie miesto.
   V tomto školskom roku vznikol v našej ZUŠ aj detský folklórny  súbor Sekvoja, ktorý vedie p. uč. Mária Vršková s ľudovou muzikou Maroša Mráza, ktorí napriek krátkosti trvania už úspešne reprezentovali na viacerých podujatiach: v našom partnerskom meste Neusiedl am See, v Pezinku na Keramických trhoch, na Vínnych trhoch, na koncerte pri príležitosti Medzinárodného dňa hudby...
   Všetkým žiakom, ktorí úspešne reprezentovali školu na koncertoch a súťažiach, ale aj ich učiteľom patrí srdečné poďakovanie a blahoželanie!
Vďaka patrí aj MsÚ Pezinok a Pezinskému kultúrnemu centru za bezplatné poskytnutie priestorov a všetkým, ktorí nás akýmkoľvek spôsobom podporujú. Stretneme sa opäť v školskom roku 2009/2010.
 
Zuzana Andelová
 

Ohodnoťte článok: