Cyklovíkend v Mladej Boleslavi

Júl 2009 / Prečítané 1785 krát
   Partnerské mesto Mladá Boleslav zorganizovalo v dňoch 11.– 14. 6. 2009 medzinárodnú cyklistickú akciu pod názvom EUROCYKLOVÍKEND. Bola určená pre všetky partnerské mestá Mladej Boleslavi, pozvánku dostalo aj mesto Pezinok. Ponuku sme radi využili a cyklovíkendu sa zúčastnilo dvanásť Pezinčanov. Celé podujatie bolo veľmi dobre zorganizované. Na bicykloch sme každý deň prešli okolo 90km. Počasie vyšlo, okrem prvého dňa, kedy boli časté daždivé prehánky a silný vietor.
   Prvý deň sme absolvovali slávnostné prijatie na radnici, ktorého sa ujal viceprimátor J. Smutný a odštartoval prvú etapu smerom k Českému raju. Prechádzali sme malebnou krajinou plnou prírodných skalných úkazov s originálnymi dreveným chalúpkami. Navštívili sme historický hrad Kost, postavený v 14. storočí na pieskovcovej skale. Neďaleko sme sa zastavili pri jednom zo symbolov Českého raja Semtinskej lipe, ktorej kmeň meral 8 metrov v obvode. Neobišli sme ani prírodné krásy Prachovských skál, kde nám prospela menšia pešia túra v skalných roklinách.
   Druhý deň sme vyrazili smerom k Máchovmu jazeru. Pozdĺž brehu riečky Jizera sme sa dostali do prírodného parku Klokočka, kde vyviera veľmi čistá pitná voda. Bývalými vojenskými lesmi sme sa po cyklotrasách priblížili až k Máchovmu jazeru. Je to rozvíjajúca sa rekreačná oblasť situovaná vo veľmi peknej krajine. Mali sme možnosť sa aj okúpať, vychutnať čaro príjemných piesčitých pláží a oddýchnuť si. Po návrate do Mladej Boleslavi organizátori pre nás pripravili vstup na Letecký deň. Okrem prezentácie historických lietadiel bolo podujatie spojené aj s vystúpeniami známych hudobných skupín.
   Sme vďační organizátorom celej tejto akcie, pretože sme nadviazali nové kontakty (s fínskym mestom Vantaa) a odnášame si veľa príjemných spomienok. Chcel by som sa poďakovať aj spoluorganizátorom – firme Softline Services a.s. a občianskemu združeniu Prevencia AD za ich podporu pre cyklistický šport.
 
A. Pravda
 

Ohodnoťte článok: