Posledný krok naši basketbalisti nezvládli

Máj 2009 / Prečítané 1650 krát
Po piatom rozhodujúcom zápase finále play-off extraligy basketbalistov v pezinskej športovej hale zavládol na tvárach domácich obrovský smútok. Sklamanie neskrývali fanúšikovia, hráči, funkcionári. Posledný krok k získaniu majstrovského titulu nevyšiel.
Stav finálovej série po štyroch zápasoch bol vyrovnaný 2:2, rozhodnutie malo padnúť v piatom dueli v Pezinku. Našim basketbalistom však ani výhoda domáceho prostredia nepomohla. Nitrančania bojovali ako levy, evidentne prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. A to rozhodlo. Konečný výsledok 93:97 znamenal, že súper upravil stav série na 3:2 vo svoj prospech a vyhral boj o najvyšší slovenský basketbalový trón. Nitra sa naň vrátila po štyroch rokoch.
Pezinčanom teda obhajoba minuloročného triumfu nevyšla. Vyhrali základnú časť i Slovenský pohár. Majstrovský titul už nezískali, hoci mali k nemu veľmi blízo. Treba však objektívne priznať, že Nitrančania, vedení skvelým trénerom, boli na finále pripravení vynikajúco. Dokázali dvakrát pokoriť finálového súpera na jeho palubovke. A to sa v Pezinku v minulosti veru nestávalo.
Všetko treba s chladnou hlavou analyzovať a rozhodnúť sa ako ďalej. Jedno je isté, že pri vyrovnanosti ligy, v boji o najvyššie méty sa žiada urobiť už viac.

(mo)


Ohodnoťte článok: