Vyhlásili najlepších športovcov minulého roka

Apríl 2009 / Prečítané 2139 krát
   V piatok 3. apríla vyhlásili v Obradnej sieni Mestského úradu najlepších pezinských športovcov roka 2008 v kategóriách jednotlivcov a kolektívov. Slávnostného aktu odovzdania ocenení sa okrem športovcov a funkcionárov klubov zúčastnili primátor mesta Oliver Solga, zástupcovia Komisie športu pri Mestskom zastupiteľstve a miestne médiá.
   Poradie, na základe predložených hodnotení klubov, určila Komisia športu. 
   
   V kategórii seniorov – jednotlivcov sa na prvých troch miestach umiestnili pretekári Karatekick-box klubu. Víťazkou sa stala Zuzana Gregušová, ktorá mala vlani mimoriadne úspešnú sezónu – získala bronzovú medailu na Majstrovstvách Európy, 2. miesto v Európskom pohári a bola prvá na Majstrovstvách Slovenska. Druhá v poradí skončila Svatava Špániková, ktorá získala pre Slovensko 6. miesto na ME a druhé v Európskom pohári. Tretiu priečku obsadil Michal Sedláček, dvanásty z ME, víťaz Svetového pohára a dvojnásobný víťaz MSR. Desiatku najlepších doplnili (bez poradia): Michal Fraňo (orientačná cyklistika), Alexandra Horáková (kick-box), Martin Tománek (judo), Karol Alföldy (judo), Miloš Mihály (kickbox), Marek Bystrík (kick-box), Matej Vinohradský (judo). 

   V kategórii seniorov – kolektívov sa na prvom mieste umiestnil MBK Pezinok. Druhé miesto určili Karate – Kickbox klubu a tretie Judo clubu. 

   V juniorskej kategórii – jednotlivci, prvú priečku obsadil kickboxer Branislav Putec, ktorý získal 9. miesto na Majstrovstvách sveta a 1. a 3. miesto na MSR. Druhá skončila Lenka Jablonovská,
viacnásobná majsterka Slovenska v orientačnom behu, a tretia mladá plavkyňa Simona Mičudová (trikrát 1. miesto na medzinárodných pretekoch v Paríži).Ďalší bez poradia: Adam Uherek (judo), Juraj Holan (karate-kumite), Michaela Kuchareková (judo), Adam Brat (stolný tenis), Kamila Hozová (karate-kumite), Manh Le Duck (karate-kumite). 
   
   Medzi juniorskými kolektívmi na prvé miesto zaradili Karate-kickbox klub a na druhé družstvo starších žiakov v stolnom tenise. Tretie miesto nebolo určené.

(mo)