Zachránime kúsok histórie

Apríl 2009 / Prečítané 1347 krát
   Malokarpatský banícky spolok si v tomto roku pripomína 670 rokov od prvej písomnej zmienky o ťažbe drahých kovov v pezinskom chotári. Pri tejto príležitosti a v záujme zachovania, čo najviac poznatkov a pamiatok na baníctvo v tejto oblasti, prosíme touto cestou všetkých, ktorí opatrujú pamiatky na svojich otcov, dedov či pradedov alebo iných príbuzných, aby ich zapožičali MBS. Jedná sa o fotografie, či iné drobné predmety súvisiace s prácou v Rudných baniach alebo v Rudnom prieskume. Materiály skopírujeme a vrátime pôvodným majiteľom.
   Veríme, že s vašou pomocou dáme dohromady a zachováme pre budúcnosť časť baníckej minulosti, ktorá úž odchádza do nenávratna. V uvedenej veci sa nakontaktujte na Jozefa Mišutu, tel. 0904 400 876.
   Zároveň dávame do pozornosti širokej verejnosti, že v rámci spomienky na 670. výročie baníctva v Pezinku, bude uskutočnený cyklus prednášok: história baníctva, minerály Malých Karpát, spôsoby razenia banských diel a dobývanie v pezinských baniach. Viac informácií na plagátoch.

(JM–MBS)


Ohodnoťte článok: