Najvyšší súd pozastavil prevádzku pezinskej skládky

Apríl 2009 / Prečítané 1474 krát
   Najvyšší súd Slovenskej republiky pozastavil prevádzku skládky odpadu v Pezinku. Informovali o tom televízie a správy tlačových agentúr v piatok 17. apríla.
   Najvyšší súd SR odložil vykonateľnosť rozhodnutia Slovenskej inšpekcie životného prostredia – ústredia zo dňa 18. 8. 2008 v spojení s rozhodnutím Slovenskej inšpekcie životného prostredia, inšpektorátu životného prostredia, inšpektorátu životného prostredia zo dňa 22. júna 2008, do rozhodnutia vo veci samej. V praxi to znamená, že prevádzkovateľ nemôže na skládku v Novej jame odkladať odpad. Je to iste pozitívna správa pre všetkých Pezinčanov, ktorí vedú dlhý boj proti vybudovaniu skládky odpadu len niekoľko sto metrov od ľudských obydlí a centra mesta.
   Všetci dobre vieme, že toto rozhodnutie Najvyššieho súdu ešte neznamená konečné víťazstvo Pezinčanov a definitívny zákaz skládky, ale iste je pozitívnym signálo pre odporcov skládky a nádejou, že štátne orgány konečne budú brať do úvahy oprávnené požiadavky občanov na zdravé životné prostredie a zdravie občanov.

(ra)