Festival KAPUSTNICA 2009

Marec 2009 / Prečítané 2368 krát
   Po ročnej prestávke sa opäť uskutoční v Pezinku festival Kapustnica. Bude mať malé jubileum, je to už piaty ročník. Organizátormi sú VINO GALLERY, Mesto Pezinok a Pezinské kultúrne cen-trum.
   Ako nás informoval hlavný organizátor Milan Bejdák, podujatie sa bude konať v sobotu 4. apríla na Radničnom námestí. Očakávajú sa asi dve desiatky súťažiacich. Pokiaľ má ešte niekto záujem prihlásiť sa do súťaže, môže tak urobiť mailom na adresu: vinogallery@centrum.cz, alebo na číslo tel. 0905 431 329.
   Súťažiť budú trojčlenné družstvá. Podmienkou je priniesť si 50 litrovú kotlinu, suroviny na prípravu asi 40 litrov kapustnice (suroviny treba z hygienických dôvodov dopredu umyť a pokrájať), varechu, naberačku a logo družstva. Organizátor zabezpečí pre všetkých súťažiacich víno, pracovný stôl, lavicu, drevo na kúrenie, chlieb, servítky, misky a lyžice.
   Prezentácia súťažných družstiev bude o 9.00 hod., variť sa začne o 10.00 hod. Ochutnávka kapustnice je naplánovaná na 13.00 hod. Pre šampióna je pripravená cena (tlačiareň), ktorú venoval partner festivalu – firma Lexmark. Najlepší z laickej súťaže získa Cenu primátora. Ocenení budú i ďalší súťažiaci.
   Po vyhlásení výsledkov sa uskutoční na Radničnom námestí koncert skupiny Alojz a na nádvorí VINO GALLERY v Tureckom dome ochutnávka 30 druhov ružových vín zo Slovenska a Moravy. Súčasťou podujatia budú III. Majstrovstvá Slovenska v gúľaní suda na čas, s pokusom o vytvorenie slovenského rekordu.
   Pre návštevníkov bude k dispozícii bufet s nápojmi a jedlami a predaj pamiatkových predmetov v stánkoch Cechu ľudových remesiel.
 
 (mo)
 

Ohodnoťte článok: