Profesionálni vojaci z afgánskej misie medzi žiakmi pezinskej školy

Marec 2009 / Prečítané 1973 krát
   Regrutačné stredisko ozbrojených síl Slovenskej republiky Bratislava zorganizovalo pre žiakov Základnej školy na Fándlyho ulici stret-nutie s profesionálnymi vojakmi.
   Dôvodom návštevy bolo poďakovanie žiakom tejto školy, ktorí vytvorili nádherné vianočné pozdravy a pohľadnice pre slovenských vojakov pôsobiacich v zahraničných misiách.
   Prostredníctvom tlačového oddelenia komunikačného odboru žiaci poslali svoje kresby aj s veršíkmi a venovaniami tiež vojakom pôsobiacich vo vojenskej operácii ISAF v Afganistane. Osobne im ich odovzdal minister obrany Jaroslav Baška. V misii pôsobili
aj kapitán František Mihalovič a vojak Marek Lehotský, ktorí sa prišli žiakom pezinskej školy poďakovať.
   Veliteľ ženijnej roty F. Mihalovič počas krátkej prezentácie premietol piatakom film a priblížil hlavné úlohy, povinnosti a život v Afganistane náročný, nielen pre profesionálnych vojakov, ale i miestne obyvateľstvo. Žiaci zahrnuli hostí množstvom otázok, týkajúcich sa osobných pocitov pri plnení životu nebezpečných úloh, možnosti spojenia s rodinnými príslušníkmi a voľného času. Veľký záujem bol o skúšanie nepriestrelnej maskáčovej vesty, kevlarovej prilby a mínohľadačky.
   Prítomný bol aj nový náčelník regrutačného strediska kpt. Ing. Zsolt Nagy, ktorý sa na záver stretol s primátorom.
 
 (mb, mo)
 
 

Ohodnoťte článok: