Zbierka Deň narcisov

Marec 2009 / Prečítané 2007 krát
   V piatok 17. apríla sa po trinástykrát uskutoční v celej Slovenskej republike verejná finančná zbierka DEŇ NARCISOV 2009. Bude sa konať aj v Pezinku v čase od 8.00 do 18.00 hodiny.
   Deň narcisov je jediná zbierka, ktorú vykonáva Liga proti rakovine SR na celom území Slovenska. V tomto roku upozorňuje na obezitu obyvateľstva, hlavne detskú obezitu.
   V našom meste budú v uliciach trojice označených dobrovoľníkov s pokladničkami, ktoré budú zapečatené a označené logom Liga proti rakovine a Deň narcisov.
   Veríme, že občania Pezinka i okolitých obcí, kde bude zbierka tiež organizovaná, preukážu aj tentoraz svoju dobročinnosť a solidaritu a prispejú do zbierky. Všetkým darcom vopred ďakujeme.
   Z prostriedkov vyzbieraných v minulých rokoch v našom regióne sa prispelo:
– v roku 2007 dostalo Stredisko opatrovateľskej služby mesta Pezinka 100 tis. Sk na zriadenie izby pre krátkodobé opatrovanie onkologických pacientov a 40 tis. Sk Charita Modra na zakúpenie dekubitných matracov, infúznych súprav a kyslíkového prenosného prístroja;
– v roku 2008 dostala 50 tis. Sk Charita Modra na zakúpenie dvoch polohovateľných postelí a 20 tis. Hilarko Pezinok na zakúpenie prenosného kyslíkového prístroja.
 
 
Anna Štilhamerová
vedúca klubu Venuša
 

Ohodnoťte článok: