Pezinčania štvrtýkrát plávali štafetu

Marec 2009 / Prečítané 3191 krát
   Na tohtoročnom štvrtom ročníku 24-hodinovej plaveckej štafety sa podieľalo 509 aktérov. Plavci preplávali 2384 dĺžok bazéna, čo predstavuje 59600 metrov. Je to síce menej ako v predchádzajúcich dvoch rokoch, keď išlo o slovenské rekordy, ale podujatie splnilo svoj hlavný cieľ – zapojiť Pezinčanov do športovania. Medzi účastníkmi boli najmladší, ale aj seniori, ktorí sa všeobecne aktívne zapájajú do diania v našom meste. Ani tentoraz nechýbal najstarší účastník 92-ročný Alfréd Bollard z Modry. Ešte aj v tomto pokročilom veku si trúfol preplávať bazén a dokázal sebe i iným, že športovať sa dá aj v starobe.
   Súčasťou podujatia bol plavecký duel Pezinok – Mosonmagyaróvár. Mladí plavci z oboch miest súťažili, kto viac prepláva v v hodinovom štafetovom plávaní. Pezinčania si pripísali na svoje konto 154 dĺžok, pokiaľ ich rovesníci z maďarského partnerského mesta 97.
Riaditeľ podujatia Slavomír Fuňa a Zuzana Somorovská   Organizačné zabezpečenie podujatia bolo predovšetkým na pleciach hlavných organizátorov – riaditeľa Mestského podniku služieb a šéfa celej akcie Slavomíra Fuňu a pracovníčky mestského úradu Zuzany Somorovskej, ktorá prevzala organizátorskú štafetu od doterajšej zanietenej organizátorky Evy Lupovej. Obaja sa zhostili svojich funkcií veľmi dobre. Svojou účasťou i priazňou podujatie i tentoraz podporil primátor mesta Oliver Solga. Bol pri jeho štarte a nechýbal ani na záverečnom hodnotení. O dobrú náladu sa postarali hudobníci z Arionu, skvelým spôsobom zabávali návštevníkov vo vstupnej hale mestskej plavárne.
   Poďakovanie patrí všetkým účastníkom, ktorí sa aktívne zapojili do podujatia a prispeli k jeho úspešnému priebehu. Znovu sa potvrdilo, že Pezinčania majú plávanie radi. Aj preto si myslíme, že sa v budúcom roku celkom isto uskutoční jubilejný piaty ročník štafetového plávania.

Manželia Kebisovci s deťmi ako najpočetnejšia plavecká rodinaNajrýchlejší plavci: plavkyňa do 10 rokov – Zuzana Brocková, plavec do 10 r. – Tomáš Ružič, plavkyňa do 18 r. – Gabriela Lalinská, plavec do 18 r. – Samuel Kebis, plavkyňa do 50 r. – Monika Roubičková, plavec do 50 r. – Jozef Šimo, plavkyňa nad 50 r. – Kamila Németová, plavec nad 50 r. – Rudolf Teplanský.
Najpočetnejšia rodina – rod. Kebisová z Pezinka
Najstarší plavec – Alfréd Bollard (92 r.)
Najmladší plavec – Tomáš Zedníček (4), Pezinok. 

 
Milan Oravec
foto: autorCenu si prevzal aj najmladší účastník, štvorročný Tomáško ZedníčekDo plaveckej štafety sa zapojilo 509 plavcov

Ohodnoťte článok: