Svet nás spoznáva

Február 2009 / Prečítané 1839 krát
Prostredníctvom medzinárodnej organizácie Friendship Force prichádzajú do Pezinka desiatky ľudí z rôznych krajín a kontinentov

Spoločná fotografia z januárovej návštevy členov FFC   Keď v roku 1992 Mirko Pisárik napísal pieseň, v ktorej sa spieva, že Pezinok je známe mesto po celom svete, iste netušil, že o pár rokov to bude pravda.
   Pezinok sa preslávil nielen vďaka dobrému vínu, ale aj vďaka obyvateľom. ktorí v ňom žijú.
  Taktiež aj prostredníctvom medzinárodnej organizácie Friendship Force, ktorú v r. 1977 založil bývalý americký prezident Jimmy Carter. Organizácia má od roku 1992 svoje zastúpenie aj na Slovensku. Pezinok odvtedy za jej pomoci na pár dní navštívili desiatky ľudí zo 45 klubov z rôznych kontinentov sveta. Bolo to vďaka hostiteľským rodinám Lipárovcov, Jedličkovcov, Krátkych, Wagnerovcov, Kakalíkovcov. Medzi drobnými darčekmi, ktoré si od nás odnášajú, nikdy nechýba prospekt Pezinka a drobná keramika.
   V dňoch 16. - 18. januára 2009 zasadal v Pezinku Európsky poradný výbor Firendship Force, čo nie je náhoda. Pri tejto príležitosti prišli pozdraviť účastníkov konferencie aj členovia Folklórneho divadla Radosť. Vystúpenie sa im veľmi páčilo. Spomienky naň si odnášali všetci vo svojich srdciach, ale aj vo fotoaparátoch. Po vystúpení nás ubezpečovali, že ich návšteva v Pezinku nebola posledná.
   Dvere do úspešného cestovateľského klubu Friendship Force sú otvorené aj pre ďalšie pohostinné pezinské rodiny.
   Viac informácií o FFC na http://cba.offsite.sk
 
Alžbeta Jedličková
 

Ohodnoťte článok: