Podpora žien podnikateliek

Február 2009 / Prečítané 1974 krát
   „REGIONFEMME ženy vzdelanie podnikanie“ je názov nového projektu cezhraničnej spolupráce, ktorého implementáciu tento mesiac začala Bratislavská regionálna komora SOPK spoločne s partnerskými organizáciami Platformou Žena v hospodárstve pri Hospodárskej komore Viedeň a Združením žien v podnikaní. Mesto Pezinok v minulosti v spolupráci s SOPK realizovalo projekt Susedia si navzájom pomáhajú. Nový projekt naň nadväzuje a preto veríme, že spolupráca s SOPK a podpora podnikateľov bude naďalej pokračovať. Práve sa rozbiehajúci projekt bude trvať štyri roky. Ekonomicky aktívnym ženám bude v rámci jeho aktivít ponúknutá bezplatná účasť na seminároch s rakúskymi a slovenskými lektormi.
Orientované budú na zvýšenie manažérskych schopností a zručností zameraných špeciálne na ženy. Ponúknu tiež praktické informácie o cezhraničnom poskytovaní služieb a predaji tovaru, založení pobočky alebo firmy v Rakúsku. Budú organizované stretnutia s rakúskymi podnikateľkami, na ktorých si účastníčky budú vymieňať skúsenosti pri podnikaní a nadväzovať nové kontakty. Ďalej budú v rámci projektu ponúkané jazykové kurzy nemčiny pre začiatočníčky a pokročilé a poradenstvo slovenským podnikateľkám v slovenčine na Hospodárskej komore Viedeň pri začiatkoch podnikania v Rakúsku.
   Všetky služby budú v rámci projektu poskytované podnikateľkám a manažérkam bezplatne. Nie je potrebná znalosť nemčiny. Učebné texty budú preložené do slovenčiny a na všetkých podujatiach bude prítomná tlmočníčka. Veríme, že takéto rozsiahle možnosti podpory využije čo možno najviac pezinských podnikateliek.
V    prípade záujmu o spomínané kurzy a semináre prosím kontaktujte Mgr. Moniku Adamekovú, vedúcu oddelenia styku s verejnosťou, médiami a projektového riadenia na MsÚ Pezinok, tel.: 033 6901106, e-mail: adamekova.monika@msupezinok.sk.

(MA)
 

Ohodnoťte článok: