Pohľadníc Pezinka je málo

Február 2009 / Prečítané 1603 krát
   Pezinok je okresné mesto, centrum malokarpatskej vinárskej oblasti, mesto s mnohými pamiatkami a širokou ponukou pohostinských zariadení. Nečudo, že už viac rokov registrujeme veľkú snahu o rozvoj turistického ruchu. Radi by sme videli u nás viacej turistov, ktorých každoročne lákame k nám aj na veľtrhoch CR u nás i v zahraničí.
   Sme pripravení na prílev turistov? Spokojnosť návštevníkov a ich záujem prísť aj druhý raz, závisí od viacerých činiteľov. Zastavme sa tentoraz, možno pre niekoho banálnej veci, pri možnosti zakúpiť si pohľadnicu nášho mesta. Turisti ju často zháňajú, chcú ju poslať príbuzným či známym alebo kúpiť si ju pre seba, aby mohli spomínať. Majú ju kde kúpiť?
   Hľadali sme ju na viacerých miestach, aby sme sa presvedčili ako sme na tom. Najprv sme zamierili do Mestského informačného centra v Dome kultúry, ktoré by malo mať azda najširšiu ponuku. Našli sme tu štyri druhy pohľadníc Pezinka s fotografiami Jána Štrbu.
Sú pekné, aj keď si myslíme, že by ich mohlo byť viac. Chýbajú nám zábery s vinárskou tematikou, prírodou. Mohli by byť tiež už novšie, tieto sú v predaji dva-tri roky.
   V predajniach a stánkoch firmy Fant sme našli jeden, najviac, dva druhy pohľadníc, ktoré vydali oni sami. Mali vraj viac druhov, ale ich už vypredali. Tie čo zostali sa nám veľmi nepáčili.
Sklamaní sme odišli z papiernictva Grafit na Holubyho ulici. Niekedy tu mali ozaj bohatý výber pohľadníc, vieme, že ich dokonca vydali tiež sami. Teraz sme v predajni nenašli ani jednu.
   Nikde sme nenašli ani pohľadnice propagujúce krásy a pamiatky celej malokarpatskej oblasti.
   S takouto ponukou turisti ozaj nemôžu byť spokojní.
Náš miniprieskum nemal za úlohu kritizovať. Nedopadol však najlepšie. Ukázal, že v tomto smere máme čo zlepšovať. Do letnej sezóny zostáva ešte dosť času, aby sa situácia zlepšila. Treba začať urýchlene konať.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: